Поліцейські викрили угруповання в’язнів-шахраїв. Утриманці двох виправних колоній та слідчого ізолятора ошукали громадян майже на 600 тисяч гривень в результаті продажу фіктивних товарів. Організував схему ув’язнений, який відбуває покарання в одній із колоній Житомирської області.
Про це 5 травня повідомив департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.
«Відповідно до розробленого ними плану затримку у доставці товару ділки пояснювали тим, що вони військовослужбовці, яких терміново відправили у «гарячі» точки. Запевняли, що обов’язково відправлять, але треба скинути на карту ще певну суму коштів за доставку. Після цього, більше на зв'язок не виходили», – йдеться у повідомленні.
Викрили «схему» видурювання коштів у громадян та припинили діяльність угруповання шахраїв оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції спільно зі слідчими Дарницького райуправління поліції Києва.
Організував шахрайську «схему» 34-річний утриманець виправної колонії в Житомирській області. До роботи «телефонного магазину» залучив двох осіб з Київського слідчого ізолятора та одного утриманця Кропивницької виправної колонії. Усі вони – колишні співкамерники Київського СІЗО.
До обов’язків фігурантів входило розміщення оголошень про продаж товарів різноманітного призначення та подальша «робота» з клієнтами Під час обговорення умов отримання придбаного товару ув’язнені обіцяли відправити його до певної дати. Після прострочення терміну громадяни дзвонили до «продавців», аби дізнатися причини затримки.
Відповідно до розробленого ними плану затримку у доставці товару ділки пояснювали тим, що вони військовослужбовці, яких терміново відправили у «гарячі» бойові точки. На підтвердження відправляли фото у військовій формі та з місця несення служби. Також запевняли, що обов’язково відправлять. Треба лише скинути на картку ще певну суму коштів за доставку, оскільки вирішенням цього питання будуть займатися їхні брат чи бойовий товариш. Після цього більше на зв'язок не виходили.
Кошти за товар чоловіки отримували на банківські картки підконтрольних осіб. Наразі правоохоронці встановили, що за такою схемою шахраї ошукали 13 громадян та заволоділи майже 600 тисячами гривень. Проте за даними правоохоронців потерпілих значно більше.
4 травня за процесуального керівництва Дарницької окружної прокуратури міста Києва організатору та трьом учасникам угруповання повідомили підозру за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Крім того, поліцейські провели низку санкціонованих обшуків за місцями утримання фігурантів та за місцями проживання власників банківських карток, на які зараховувались кошти. Вилучили мобільні телефони та сім-картки, «чорнові» записи, банківські картки.
Продовжуються заходи для встановлення повного кола потерпілих та причетних до протиправної діяльності осіб.
Заходи проводились за сприяння керівництва та участі оперативних відділів ДУ «Київський слідчий ізолятор», ДУ «Кропивницька виправна колонія № 6» та Управління оперативної роботи Департаменту з питань виконання кримінальних покарань.
Як повідомляв Житомир.info, 11 травня 2023 року відділ комунікації поліції Житомирської області інформував про викриття у шахрайстві трьох ув’язнених житомирської виправної установи: ошукали підлітка, який намагався продати комп’ютер.