На початку березня стало відомо, що заступнику керівника Житомирського райуправління поліції повідомили про підозру в отриманні хабаря.
В Єдиному державному реєстрі судових рішень Житомир.info знайшов кілька ухвал судів по цій справі, в яких зазначається, що підозра в отриманні неправомірної вигоди оголошена двом особам.
Другим слідчим відділом (з дислокацією у м.Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21 липня 2022 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), за підозрою заступника начальника Житомирського управління внутрішньої безпеки ДВБНП України та заступника начальника Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області в отриманні від підприємця неправомірної вигоди у розмірі 20 тис. грн за не втручання у здійснення його господарської діяльності, а також за підозрою заступника начальника Житомирського райуправління поліції в отриманні від іншого підприємця неправомірної вигоди у сумі 40 тис. грн за нестворення штучних перешкод у роботі, невжиття заходів реагування в переміщенні та реалізації лікеро-горілчаної продукції, а також, невжиття відносно нього адміністративних заходів, тобто притягнення до адміністративної відповідальності.
«Під час зустрічі, яка відбулася 28.10.2022 року між ОСОБА_7 та ОСОБА_6 (заступник начальника Житомирського РУП), останній, діючи умисно, на виконання спільного із ОСОБА_4 (заступник начальника Житомирського управління внутрішньої безпеки) злочинного плану, усвідомлюючи протиправність своїх дій, з метою власного незаконного збагачення, повідомив, що без систематичної сплати неправомірної вигоди працівникам УВБ у Житомирській області ДВБ НП України у розмірі 1000 гривень за 1 рейс вантажного автомобіля, ОСОБА_7 не зможе здійснювати господарську діяльність на території Житомирської області. При цьому, з метою умисного створення умов, за яких ОСОБА_7 буде вимушений надавати неправомірну вигоду, ОСОБА_6 повідомив, що за будь-яке допущене порушення, працівники УВБ у Житомирській області ДВБ НП України використають надану їм владу для вилучення належних ОСОБА_7 транспортних засобів із вантажем та подальшу передачу їх на потреби Збройних Сил України», - йдеться в ухвалі Богунського райсуду від 17 травня 2023 року.
Зазначається, що «усвідомлюючи реальну можливість настання негативних наслідків» підприємець був вимушений погодитися на вимоги заступника начальника райуправління поліції, але водночас після зустрічі з ним звернувся до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення.
11 листопада заступника начальника РУП для підтвердження серйозності своїх погроз пообіцяв познайомити підприємця із заступником начальника УВБ у Житомирській області ДВБ НП України, знайомство це відбулося на Старому бульварні, біля будівлі ГУНП. Цього ж дня був отриманий хабар в розмірі 20 тис. грн.
А неправомірну вигоду в розмірі 40 тис. грн заступник начальника Житомирського райуправління поліції наприкінці вересня минулого року вимагав від представника київського ТОВ «Сігма Груп Дистрибьюшн».
«ОСОБА_6 (заступник начальника Житомирського РУП) висловив ОСОБА_11 прохання надання йому неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів в сумі 40 000 (сорок тисяч) гривень за нестворення штучних перешкод у роботі, невжиття заходів реагування в переміщенні та реалізації лікеро-горілчаної продукції, а також, невжиття відносно нього адміністративних заходів, тобто притягнення до адміністративної відповідальності. При цьому, ОСОБА_6 повідомив, що грошові кошти, ОСОБА_11 повинен йому надавати щомісячно, а всі проблемні питання в ході здійснення підприємницької діяльності він буде вирішувати по телефону, в разі їх виникнення», - йдеться в матеріалах суду.
Представник фірми вимушений був погодитися на «пропозицію», оскільки розумів, що у випадку відмови заступником начальника райуправління поліції будуть вжиті заходи, спрямовані на постійну зупинку підлеглими працівниками поліції транспортних засобів на дорогах загального користування, розташованих на території м. Житомира та Житомирської області, та застосування останніми заходів адміністративного впливу, що негативно вплине на господарську діяльність вказаного підприємства. Кошти в розмірі 40 тис. грн заступник начальника РУП отримав 21 жовтня на парковці поблизу ТРЦ «Глобал».
Ухвалою Богунського районного суду м.Житомира від 17 травня строк досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою в отриманні хабарів двома посадовцями поліції продовжили до 24 липня 2023 року.
Нагадаємо, 1 березня пресслужба прокуратури області інформувала, що заступнику керівника райуправління поліції повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди: за щомісячну плату запропонував підприємцю своє «сприяння» у безперешкодному перевезенні лікеро-горілчаних виробів.
Як повідомляв Житомир.info, надвечір 30 березня 2023 року соцмережами ширилося відео затримання в Житомирі на вулиці Перемоги довіреної особи начальниці Житомирської митниці. Вранці 31 березня СБУ повідомила про припинення масштабної корупційної схеми на Житомирській митниці: керівництво установи систематично «обкладало даниною» місцевих бізнесменів, які імпортували в Україну різноманітні товари. Цього ж дня у ДБР розповіли про схему на Житомирській митниці: за окрему плату оформлювали ввезені автомобілі за нульовою ставкою, бюджет втратив понад 2 млн грн. За рішенням суду очільниці Житомирської митниці обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 805 тис. грн, керівнику відділу – тримання під вартою із заставою 805 тис. грн, митному брокеру – тримання під вартою із заставою 671 тис. грн.