Влада

Начальник Житомирської ОВА розповів про об’єкти, які будуть фінансуватися з Фонду відновлення, згадав стадіон «Полісся»

26 May 2023, 13:25

На майданчику офіційного медіацентру Житомирської обласної військової адміністрації відбулася зустріч з журналістами з 14 регіонів України, на якій йшлося про актуальні плани з відновлення соціальної інфраструктури області.

Про це 26 травня повідомив начальник ОВА Віталій Бунечко.

«Протягом року спільними зусиллями Держави, міжнародних партнерів, громад, бізнесу та волонтерів на Житомирщині вдалося відновити більш ніж 1800 об’єктів. На це було спрямовано 200 млн гривень з резервного фонду державного бюджету та інших джерел. Тоді йшлося переважно про ліквідацію незначних пошкоджень, щоб люди змогли повернутися до відновлених будівель до холодів. Паралельно з цим на державному та міжнародному рівні весь цей час йшла робота з формування Фонду відновлення, який міг би фінансувати більш масштабні проєкти, які відповідають критеріям, визначеним Урядом. Місцеві бюджети також передбачили на цей рік кошти на проєкти відновлення. Зараз перелік проєктів, які будуть фінансуватися з Фонду відновлення, знаходиться на остаточному затвердженні Міжвідомчої робочої групи під головуванням Віцепрем'єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова. Попередній відбір ми вже пройшли. Зараз чекаємо на затвердження. Тож кінцева кількість проєктів ще може бути змінена», - сказав Віталій Бунечко.

Він повідомив, що у підсумку, за фінансування з усіх доступних джерел, в області заплановано розпочати реалізацію орієнтовно 15 проєктів.

За словами Віталія Бунечка, йдеться про відбудову, реконструкцію, модернізацію та підготовку проєктно-кошторисної документації для подальших робіт на наступних об’єктах:

капітальний ремонт двох ліцеїв на півночі області в Коростенському районі (м.Коростень та с.Кирдани);

будівництво дитячого садочку в Бердичівському районі (смт Гришківці);

реконструкція обласної дитячої лікарні, а також обласної лікарні імені Гербачевського;

будівництво станції знезалізнення води у Бердичеві;

капітальний ремонт центру безпеки громадян в Овручі;

реконструкція стадіонів в Овручі та Олевську, а також стадіону «Полісся» в Житомирі, який необхідно привести у відповідність до вимог проведення матчів Української Прем’єр-ліги, щоб приймати грандів українського футболу на домашньому стадіоні футбольного клубу «Полісся».

Також необхідно розробити проєктну документацію для будівництва гуртожитку у Зарічанах та ремонту трьох мостів у Народицькій громаді, які знищені рашистами.

Загальний обсяг фінансування за цими проєктами може скласти понад 1 млрд грн.


Нагадаємо, в заявці Житомирської області щодо фінансування проєктів за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії було 16 об’єктів, які потребують реконструкції чи капітального будівництва, і п’ять пропозицій щодо розроблення проєктної документації, з фонду в 2023 році на ці проєкти хотіли отримати 1 млрд 338 млн 976 тис. 278 грн. В переліку, зокрема, були три обласні лікарні, дитсадки в селі Оліївка та місті Бердичеві, басейни в Бердичеві та Житомирі. Стадіону «Полісся» серед об'єктів не було, натомість були згадані начальником ОВА на брифінгу стадіони в Овручі та Олевську, реконструкція яких розпочалася ще до повномасштабного російського вторгнення в рамках програми «Велике будівництво».

Як повідомляв Житомир.info, 31 жовтня 2022 року в ОДА відбулося засідання робочої групи щодо необхідності продовження реконструкції житомирського стадіону «Полісся», де було вирішено, що центральний стадіон Житомира отримає додаткове фінансування на реконструкцію: 40 млн грн з обласного бюджету.

В лютому 2023 року департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА замовив за 1 млн 496 тис. 934 грн роботи з коригування проєктної документації по об’єкту «Реконструкція футбольного поля та благоустрій території центрального стадіону по вул. Фещенка-Чопівського, 18 в м. Житомирі».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Бунечко відбудова фонд відновлення ОВА проєкт реконструкція будівництво ресонт стадіон 
Матеріали по темі