Офіс Омбудсмана ініціював опитування серед батьків щодо безпеки та укомплектованості укриттів та бомбосховищ у навчальних закладах України.
Про це 8 червня повідомили на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
«Департаментом моніторингу додержання прав дитини та сім’ї, молоді та спорту було розроблено та опубліковано анонімний опитувальник з метою отримання від батьків дітей інформації про наявність укриттів та/або бомбосховищ у навчальних закладах, які відвідують діти, а також їхнього облаштування відповідно до визначених вимог», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що станом на 8 червня, за інформацією Міністерства освіти та науки України, 1 331 938 учнів здобували освіту очно, а 1 454 702 – навчалися онлайн, а ще 1 213 751 – навчалися у змішаному форматі.
«У зв'язку з чим переважна частина дітей в Україні здобуває освіту дистанційно, що пов’язано з недостатньою кількістю бомбосховищ та/або укриттів, зокрема з 28 199 навчальних закладів в Україні, укриття наявні лише у 19 167 закладах, тобто у майже 68%», – інформують на сайті Уповноваженого.
Офіс Омбудсмана проаналізує відповіді батьків, надані під час опитування, здійснить виїзні та/або безвиїзні моніторингові візити до навчальних закладів, за результатами яких будуть спрямовані звернення до відповідних державних органів щодо забезпечення прав дітей на освіту та безпечне освітнє середовище в умовах воєнного стану.
Анонімний опитувальник доступний за посиланням тут.
Як повідомляв Житомир.info, 17 травня 2023 року перша заступниця начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталія Остапченко провела засідання робочої групи з відбору проєктів, які реалізовуватимуться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах освіти. Зазначалося, що на розгляд ОВА надійшло 47 проєктів. А розмір субвенції для області становить 45 011 тис. грн.