В серпні 2023 військові мали отримати 55 БПЛА Hawk, за які Міноборони сплатило 650 мільйонів авансу. Контракт на загалом 807 мільйонів підписали з компанією родини екснардепа Розенблата.
Про це йдеться в оприлюдненому 4 вересня журналістському розслідуванні Bihus.Info.
«До дня обіцяної здачі 55 комплексів (кожен з яких вартував державі понад 14,5 млн), виробник привіз на «прийомку» лише 4. Три з яких замовник не прийняв, бо: два з них не змогли злетіти; в одного трапилась біда з камерою; ще один впилявся носом у землю і цей ніс тріснув», - йдеться у матеріалі.
Комплекс справляв враження сирого, недоопрацьованого. Як так вийшло, що Міноборони віддало такий великий аванс на цю розробку – пояснення є у партнера Розенблата Костянтина Пожидаєва.
«Колишній партнер Розенблата, який донедавна відповідав за збір безпілотників, повідомив про завищені ціни у контракті та відкати, про які згадував сам екснардеп напередодні угоди. А характеристики БПЛА змінились настільки, що Міноборони ймовірно оплатило «кота в мішку», - зазначається у розслідуванні.
Як Міноборони заплатило сотні мільйонів за проблемні БПЛА – дивіться у матеріалі Лесі Іванової.
Зауважимо, що Костянтин Пожидаєв звернувся до суду з позовом до ТОВ «Науково-виробниче підприємство "Українські авіаційні системи"» щодо визнання недійсним рішення загальних зборів від 3 жовтня 2022 року, яким його звільнили з посади директора ТОВ і передали інтелектуальні та майнові і немайнові права на БПАК «Hawk» іншій юридичній особі, але рішенням від 7 серпня 2023 року Господарський суд Житомирської області позов Пожидаєва не задовольнив.
Як повідомляв Житомир.info, 18 червня 2018 року на «24 канал» вийшла програма «Наші гроші», в які журналіст-розслідувач Денис Бігус розповідав про державного оборонного замовлення на безпілотники «Hawk», які постачає НВП «Українські авіаційні системи», співзасновниками якого були дружина нардепа Жанна Розенблат та його давній бізнес-партнер Костянтин Пожидаєв, а натхненником виготовлення безпілотних комплексів був сам нардеп від Житомира Борислав Розенблат. За кілька днів після виходу програми Міністерство оборони офіційно повідомило, що не купує безпілотники у фірми, яка пов’язана з народним депутатом Бориславом Розенблатом.