Суспільство

Інструкція від МОЗ для військовослужбовців, які хочуть оскаржити рішення ВЛК

22 September 2023, 11:31

Якщо військовослужбовець вважає, що висновок військово-лікарської комісії не відображає реальний стан його здоров’я, він має право оскаржити рішення в досудовому порядку та через суд.

Про це 22 вересня повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

«Військовослужбовець може оскаржити висновки ВЛК, якщо він вважає, що у рішенні комісії не відображений реальний стан його здоров’я. Зробити це можна у досудовому порядку та через суд. Краще починати оскаржувати рішення з досудового порядку: і лише, якщо це не матиме позитивного результату, звернутися до суду», - йдеться у повідомленні.

Щоб оскаржити рішення військово-лікарської комісії в досудовому порядку, необхідно:

  • Написати заяву/скаргу особи щодо непогодження з висновками ВЛК та проханням переглянути вказане рішення вищою ВЛК.
  • Долучити до заяви/скарги усі відповідні медичні документи, копію попереднього рішення ВЛК та копію військового квитка (посвідчення офіцера).

Заяву, медичні документи та копію постанови ВЛК необхідно або самостійно принести до вищої ВЛК, або надіслати поштою цінним листом з повідомленням про вручення з описом вкладення на адресу відповідної ВЛК.

За результатом розгляду скарги ВЛК переглядає оскаржувану постанову або може направити на повторний (контрольний) медичний огляд. Потім позивачу надають новий висновок про стан здоров’я, який і буде братися до уваги. У спірних та складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за Центральною військово-лікарською комісією (ЦВЛК).

Як оскаржити рішення ВЛК у суді:

Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

Оскаржити рішення ВЛК виключно за медичними показниками неможливо, адже це не входить в компетенцію суду. Але суд може встановити порушення процедури проведення військово-лікарської комісії та на цій підставі скасувати таке рішення ВЛК.

Також він може зобов’язати провести повторний медичний огляд та дообстеження військовослужбовця у випадку відмови відповідної ВЛК їх проводити.

Нагадаємо, 12 вересня президент підписав указ «Про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України». За три місяці мають перевірити всі рішення про інвалідність та непридатність до військової служби.

Як повідомляв Житомир.info, 20 вересня 2023 року пресслужба Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону повідомила про те, що у Житомирі за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, затримано члена Коростенської міської військово-лікарської комісії при Коростенському РТЦК та СП, який пообіцяв військовозобов’язаному за «винагороду» у 6000 грн постановити йому діагноз, який у подальшому стане підставою для відстрочки від мобілізації на 6 місяців.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВЛК військовослужбовець ЗСУ лікарська комісія суд 
Матеріали по темі