Викрили 12 учасників міжрегіональної групи, які в соцмережах налагодили шахрайську схему продажу автівок для ЗСУ. Обіцяли доставити автомобілі до лінії фронту.
Про це 4 жовтня повідомила пресслужба Офісу Генерального прокурора.
«За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора викрито та ліквідовано шахрайську схему з продажу неіснуючих автомобілів для Збройних Сил України. Її налагодили 12 учасників організованої групи. Наразі усім повідомлено про підозру у шахрайстві (ч. 4, ч. 5 ст. 190 КК України)», - йдеться у повідомленні.
За даними слідства, два організатори і четверо активних учасників злочинної схеми наразі відбувають покарання у виправній колонії на Житомирщині за пограбування та крадіжки. Також до складу групи входило шестеро громадян «з волі» у м. Києві, Черкаській, Житомирській та Хмельницькій областях.
Учасники організованої групи ошукували українських військових та волонтерів, які зверталися до них для придбання автівок. Надалі заволодівали грошовими коштами.
Для реалізації шахрайської оборудки вони розміщували в соціальній мережі оголошення про продаж автомобілів і навіть обіцяли доставити їх на фронт. Під час телефонних розмов розповідали вигадані історії про те, що їхні родичі також воюють, вони хочуть допомогти воїнам і готові особисто доставити автомобіль до лінії фронту. Натомість, як тільки отримували гроші, переставали виходити на звʼязок і зникали.
Учасники групи «з волі» отримували гроші на відкриті карткові рахунки, невелику частину залишати собі, а решту – пересилали організаторам схеми, які розподіляли кошти між іншими спільниками.
Слідство встановило, що фігуранти обіцяли продати авто за цінами, нижчими за ринкові, а також завдяки «легендам» легко входили в довіру до потенційних покупців.
На сьогодні встановлено 22 потерпілих, у тому числі військових та волонтерів. Водночас отримані в ході слідства дані свідчать, що їх кількість значно більша.
Правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцем відбування покарання організаторів і активних учасників шахрайської схеми, а також місцем проживання їхніх спільників. Вилучили «робочі» записи, гроші, мобільні телефони, банківські картки, планшети, носії інформації тощо.
Досудове розслідування здійснюють слідчі Головного слідчого управління Нацполіції України, оперативний супровід – працівники Департаменту карного розшуку НПУ.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Нагадаємо, 29 вересня пресслужба Житомирського районного управління поліції повідомила про те, що жителька Пулинської громади ошукала півтора десятка громадян, які хотіли купити речі за привабливими цінами у соціальних мережах.
Як повідомляв Житомир.info, 26 вересня 2023 року пресслужба Коростенського районного управління поліції повідомила про чоловіка, який близько року в соціальних мережах продавав неіснуючі трактори жителям різних областей України.