На початку пленарного засідання сесії міської ради 9 листопада військовий закликав депутатів «добре подумати» при формуванні бюджету на наступний рік, натомість у звіті директорка департаменту бюджету та фінансів Діна Прохорчук наголошувала, що на допомогу військовим та подолання наслідків агресії рф з бюджету Житомира вже спрямували 1,2 млрд грн, і ще на цій сесії виділяють 125 млн грн.
«На допомогу військовим і їх родинам спрямовано 1 млрд 084 млн грн, на будівництво укриттів та житла – 70 млн грн, придбання генераторів для підприємств критичної інфраструктури – майже 35 млн грн. Всього на подолання наслідків збройної агресії рф за 9 місяців поточного року спрямовано 1 млрд 194 млн грн. Ця сума – одна з найбільших в Україні. На сьогоднішній сесії планується спрямувати ще 125 мільйонів на підтримку військових», - інформує директорка департаменту бюджету та фінансів Діна Прохорчук.
«За 9 місяців надійшло 1 млрд 200 млн грн ПДФО від військовослужбовців. Відповідно до плану, який затверджений в бюджеті рішенням Житомирської міської ради, заплановано спрямувати (на підтримку військових і подолання наслідків збройної агресії рф) близько 2 млрд грн, за 10 місяців уже витрачено 1,3 млрд грн. Тобто ми спрямовуємо більше, ніж отримуємо від військовослужбовців», - каже директорка департаменту бюджету та фінансів Діна Прохорчук.
Обговорюючи бюджет та скільки пішло на допомогу військовим депутати заявили, що люди не знають про ці цифри, і варто провести інформаційну компанію.
«Найбільше з місцевих бюджетів у абсолютних числах на фінансування на фінансування сектору оборони витратили такі міські ради: Київ – 1,6 млрд грн, Житомир – 1,2 млрд грн, Дніпро – 1,2 млрд, Львів – 1,1 млрд грн. А тепер порівняйте населення у громадах Житомира, Львова, Дніпра, Києва і бюджети цих міст. Ці цифри треба доносити. Сьогодні наші військові замість того, щоб звинувачувати громаду міста у бездіяльності, мають пишатися, що ми все робимо для того, аби Україна перемогла», - сказала депутатка Житомирської міської ради Наталія Леонченко
«Депутати, проголосуємо, щоб дати доручення управлінню по зв'язках з громадськістю використати, всі засоби, думаю місто може вплинути на інформації дошки, радіо, сайти, екрани. Щоб обов'язково, як соціальна реклама», – додав депутат Житомирської міської ради Іван Мартинчук.
«Ставлю на голосування доручення міської ради щодо розміщення повної інформації щодо витрат коштів у вигляді слайдів на сайті міської ради, і в ЗМІ», – відповів секретар Житомирської міської ради Віктор Клімінський.
Після сесії Житомирський міський голова на брифінгу для журналіста заявив, що ЗСУ потрібно більше допомоги.
«Вчора до обіду 5 військових підрозділів тут отримали допомогу, різне обладнання, за рахунок міського бюджету. Але, якби ця допомога закривала всі проблему у війську, то такого не було б. Ми розуміємо, що Збройним Силам набагато більше потрібно. Другий момент, якщо ти депутат, чиновник, або навіть директор комунального підприємства ти вже будеш винен, бо хлопці сьогодні на війні, в окопах. Ти у будь-якому випадку будеш знаходитися в іншій ситуації, щоб ти не робив», - сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Нагадаємо, вдень 8 листопада Верховна рада підтримала в другому читанні проєкт закону про направлення «військового» ПДФО в державний бюджет: «за» проголосували 253 народні депутати. Мер Житомира Сергій Сухомлин прокоментував це рішення: було очікуваним і з цим можна змиритися, якщо ці кошти зможуть швидко покращити забезпечення Сил оборони України.
Як повідомляв Житомир.info, на засіданні бюджетної комісії Житомирської міської ради 17 жовтня 2023 року директорка фіндепартаменту доповідала, що плановий показник бюджетних коштів на підтримку військових та подолання наслідків військової агресії на три квартали поточного року становить 1 млрд 949 млн грн, фактично проведені видатки на майже 1 млрд 200 млн грн.