Люди з порушенням слуху можуть звернутися до рятувальників за допомогою додатка з перекладом жестової мови «Перекладач ЖМ».
Про це 3 грудня повідомила пресслужба Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
«Війна та природні катаклізми становлять серйозну загрозу для всіх українців, але найбільш уразливі - люди з порушенням слуху. В умовах, коли спілкування ускладнене, отримання допомоги може виявитися неможливим. Щоб вирішити цю проблему, ГО «Громадський Рух «Соціальна єдність» разом з Державною службою України з надзвичайних ситуацій об'єднали зусилля та реалізували життєво важливий проєкт, що допоможе нечуючим українцям вчасно отримати допомогу в надзвичайній ситуації», - йдеться у повідомленні.
Тепер кожна людина з порушенням слуху, яка постраждала внаслідок військових дій чи природних явищ або просто опинилася у небезпеці, може абсолютно безоплатно звернутися за допомогою до служби порятунку ДСНС, використовуючи мобільний додаток «Перекладач ЖМ».
Відео ДСНС України
У розділі «SOS» додатка з'явився спеціальний ярлик ДСНС. При натисканні на нього відбувається з'єднання з перекладачем жестової мови, який забезпечує комунікацію з рятувальниками ДСНС.
Цей проєкт є важливим кроком у забезпеченні безпеки нечуючих українців. Завдяки йому, люди з порушенням слуху зможуть отримати допомогу в разі надзвичайної ситуації, навіть якщо вони спілкуються лише жестовою мовою.
Щоб звернутися за допомогою, необхідно виконати такі дії:
- завантажити безоплатний мобільний додаток «Перекладач ЖМ» з App Store або Google Play;
- відкрити додаток і перейти в розділ «SOS»;
- натиснути на ярлик ДСНС;
- з'єднатися з перекладачем жестової мови та повідомити про своє місцезнаходження та ситуацію.
Перекладач жестової мови допоможе вам напряму зв'язатися з рятувальниками ДСНС та забезпечити своєчасну допомогу.
Цей проєкт важливий не тільки для нечуючих, а й для всіх жителів України. Він допомагає забезпечити безпеку та рівність усіх людей, незалежно від їхніх фізичних можливостей.
Як повідомляв Житомир.info, на початку березня 2021 року в Міністерстві соціальної політики відкрили пілотний проект «Почуй мене», який забезпечує можливість для людей з порушеннями слуху користуватись послугами сурдоперекладача в режимі онлайн під час звернень.