Продавала дитячу суміш, натомість втратила заощадження: поліція застерігає про діяльність фішингових сайтів.
Про це 26 грудня повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області.
«За допомогою посилань, надісланих під приводом «захищеної доставки», шахраї видурюють у користувачів онлайн-платформ персональні дані. Потерпілі опиняються на сайтах, що візуально майже не відрізняються від справжніх, та вводять там персональні дані. У результаті ошуканці отримують доступ до чужих банківських рахунків та розпоряджаються їх коштами. Саме у таку ситуацію потрапила 30-річна житомирянка. 25 грудня жінка звернулася до поліції із заявою про шахрайство. Як з’ясувалось, вона вирішила продати кілька упаковок з дитячою сумішшю, що були зайвими. Відтак розмістила оголошення на популярному торговельному сайті. Досить швидко з нею зв’язалася жінка, яка висловила бажання придбати товар. Однак вона оминула спілкування на сайті, а одразу ж зробила це через інший месенджер. Тоді ж попросила надіслати суміш за допомогою послуги доставки та скинула посилання нібито для її оформлення», - йдеться в повідомленні.
Після введення особистих відомостей та реквізитів банківської картки, які, за запевненнями «служби підтримки сайту», повинні були перевірити, з рахунку заявниці зникли майже 39 тисяч гривень.
Нині слідчі Житомирського райуправління поліції встановлюють всі обставини у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) КК України.
Водночас поліцейські закликають громадян дотримуватися основних правил кібербезпеки:
- у разі укладання угод на торговельних онлайн-платформах ознайомтеся з рекомендаціями адміністраторів про запобігання шахрайствам та дотримуйтеся їх;
- спілкуйтеся з покупцями та продавцями виключно у чаті сайту та не переходьте для цього в інші месенджери;
- у жодному разі не переходьте за посиланнями, що вам надають для «оформлення доставки», «захищеної оплати» тощо;
- користуйтеся послугою післяплати, що пропонують транспортні та поштові компанії;
- не вказуйте у переписці, оголошеннях, інших ситуаціях, пов’язаних з переказом коштів, свій номер, «прив’язаний» до банківської картки. За можливості користуйтеся іншим телефонним контактом.
Нагадаємо, у грудні житомирянка за три дні втратила понад 745 000 гривень, повіривши шахраям, які запропонували їй «інвестиційну діяльність»
Як повідомляв Житомир.info, 20 грудня 2023 року до Бердичівського райвідділу звернувся чоловік із заявою про шахрайство: продавав кросівки і позбувся майже 40 тис. грн заощаджень з картки.