Події

Засудженим в колонії Житомирської області, які називались «благодійниками ООН» та викрадали гроші з карток, оголосили підозри

16 January 2024, 12:17

«Благодійники ООН» з колонії: житомирські поліцейські викрили чергову схему шахрайства.

Про це 16 січня повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області.

«Відбуваючи покарання у місцях позбавлення волі в одній з виправних колоній Житомирщини, четверо чоловіків налагодили протиправний бізнес. А знаряддям для їх роботи слугували мобільні телефони. 5 січня слідчі поліції оголосили фігурантам про підозру у шахрайстві. Викрили такий «стартап» оперативники регіонального Управління стратегічних розслідувань ДСР НПУ, працівники УСБУ в Житомирській області та оперативний відділ виправної колонії», - йдеться в повідомленні.

17 жовтня слідчі провели низку санкціонованих обшуків, в ході яких вилучили мобільні телефони, готівку, сім-картки, чорнові записи.

Слідчі слідчого управління ГУНП Житомирщини встановили, що четверо ув’язнених віком від 27 до 35 років ошукали принаймні восьмеро жителів різних регіонів України.

«Фігуранти телефонували та називалися працівниками банку. Вони переконували співрозмовників назвати коди з повідомлень, нібито необхідних для зарахування допомоги від ООН. Таким чином, отримавши конфіденційну інформацію, необхідну для здійснення транзакцій, переказували заощадження на інші банківські рахунки. Потерпілі втрачали від 500 до майже 25 тисяч гривень», - повідомляють правоохоронці.

Як встановили слідчі, зароблені нечесним шляхом кошти переводила в готівку інша особа, яка обмінювала гривні на валюту та зберігала заощадження в себе вдома. Ці гроші правоохоронці вилучили, тож нині вони встановлюють роль чоловіка у протиправній схемі.

5 січня слідчі оголосили чотирьом чоловікам про підозри у вчиненні шахрайства, за попередньою змовою групою осіб, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 4 ст. 190 КК України). Досудове розслідування триває.

За подібні діяння законодавством передбачено покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура.

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури повідомляє про те, що з рахунків деяких громадян, шахраї знімали гроші по кілька разів.

«Але для одержання коштів треба назвати реквізити банківського рахунку та код підтвердження, які надійдуть в смс повідомленнях. Один з них задля конспірації навіть змінював свій голос на жіночий. Введені в оману потерпілі виконували вказівки шахраїв та миттєво позбувалися певних сум, нічого не підозрюючи. З рахунків окремих довірливих громадян за допомогою мобільного пристрою ділки знімали гроші більш як десять разів. Після спілкування з «банківським працівником» пенсіонери, громадяни соціально вразливої категорії, рідні військовослужбовців замість допомоги втрачали до чверті тисяч гривень своїх заощаджень», - йдеться в повідомленні.

Від шахрайських дій потерпіло близько десятка жителів різних областей. Наразі встановлюється ймовірна більша кількість потерпілих. Протягом січня-серпня 2023 року підозрювані збагатилися на понад пів сотні тисяч гривень.

«Під час обшуків у камерах установи, де відбувають покарання підозрювані, вилучено готівкові гривні, долари США, євро, російські рублі у гривневому еквіваленті на суму майже 60 тис. грн, 13 мобільних телефонів, сім-картки, модем для бездротового інтернету, банківські картки, чотири блокноти з чорновими записами, зокрема, з обліком надходження коштів, квитанції про перерахування грошей та інші докази шахрайства», - розповідають у прокуратурі.

Нагадаємо, вдень 11 січня жителька Коростеня втратила майже 75 тисяч гривень після того, як отримала дзвінок від «працівника банку», який стверджував, що з її картки намагались зняти кошти. Аби захистити рахунок потрібно було назвати представникові фінансової установи пін-код та CVV код картки.

Як повідомляв Житомир.info, 8 січня 2024 року жителька Словечанської громади втратила понад 40 тисяч гривень, перейшовши за посиланням в месенджері для отримання фінансової допомоги.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: шахрай колонія ув'язнений поліція шахрайство картка обшук ООН прокуратура ошуканство гроші банк підозра  
Матеріали по темі