Під наданням «допомоги» спустошував електронні гаманці: поліція викрила 22-річного бердичівлянина.
Про це 29 січня інформує відділ комунікації поліції у Житомирській області.
«Чоловік розміщував оголошення у Telegram-каналах про можливість отримання фінансових виплат від держави. До публікації прикріплював посилання, перейшовши за яким, громадяни лишали реквізити рахунків, на які б мали надійти кошти. Натомість – отримували повідомлення про списання власних заощаджень», - йдеться в повідомленні.
Поліцейські встановили, що чоловік «придбав» фішингове посилання, яке дублювало електронний кабінет клієнта банку. Це йому дозволяло дистанційно відстежував усю інформацію, що заповнювала особа, охоча отримати фінансові виплати.
«Користуючись персональними даними ошуканих та мобільним додатком банку, чоловік авторизувався у чужих віртуальних кабінетах. Звідти переказував кошти або ж здійснював поповнення абонентських номерів операторів мобільного зв’язку», - повідомляють правоохоронці.
У березні 2023 року слідчі Бердичівського райуправління поліції провели два обшуки. Серед виявленого та вилученого: 6 банківських карток, понад 30 слотів для SIM-карток, майже 20 SIM-карток операторів мобільного зв’язку, 3 ноутбуки, 5 мобільних телефонів, 2 жорсткі диски. Слідчі дії проводили за участі кіберполіції та силової підтримки роти поліції особливого призначення.
Нині поліцейські встановили трьох потерпілих, які скористалися оманливою пропозицією бердичівлянина. Їх електронні гаманці чоловік спустошив на майже 18 тисяч гривень.
Тож, керуючись зібраними доказами та висновками проведених експертиз, 27 січня слідчі Бердичівського райвідділу поліції, за процесуального керівництва Бердичівської окружної прокуратури, повідомили чоловікові про підозру у шахрайстві (ч. 3 ст. 190 чинна до 11.08.2023 КК України).
Досудове розслідування триває, поліцейські встановлюють інших причетних.
Такі протиправні дії караються позбавленням волі на строк від 3 до 8 років.
Нагадаємо, у березні 2023 року поліція викрила 22-річного бердичівлянина, який крав гроші з банківських карток. Для цього він використовував фішингові посилання нібито для оформлення замовлень на придбання товарів. Покупці вносили реквізити своїх карток і згодом втрачали кошти, оскільки їх банківські дані автоматично ставали відомі молодику.
Як повідомляв Житомир.info, шахрай, представившись працівником банку, повідомив жінці, що з її карти невідомі намагаються зняти кошти. Пенсіонерка виконала вказівки співрозмовника та втратила понад 50 тисяч гривень. Про це 29 січня повідомила пресслужба Коростенського районного управління поліції.