Дотації на 6,6 млн гривень у власні кишені: поліція Житомирщини викрила організовану злочинну групу аграріїв. Двоє директорів агрофірм вносили неправдиві відомості до документів, які надалі надавалися до спеціальної комісії Житомирської ОДА для отримання часткового відшкодування вартості закуплених саджанців горіха за бюджетною програмою.
Про це 2 лютого інформує відділ комунікації поліції Житомирської області.
«Відтак у 2020 році між двома агропідприємствами укладено рамковий договір про партнерство та співробітництво. Згідно з яким підприємство з Чернівців мало передати агротовариству з Житомирщини понад 20 тисяч сортових щеплених саджанців волоського горіха, а інше – надати землю для їх засадження. Знаючи про можливість отримання відшкодування вартості закуплених рослин за однією з бюджетних програм, аграрій, 41-річний житель м. Баранівки, продумав схему заволодіння державних коштів. До цього залучив двох спільників, своїх знайомих: 23-річного земляка та 74-річного жителя м. Чернівців», - йдеться в повідомленні.
Тож директори агрофірм укладають фіктивну документацію щодо постачання саджанців горіха, який фактично вже висаджено на 197 га землі у Звягельському районі, а також забезпечують перерахування коштів на її виконання, які одразу після зарахування було повернуто на рахунок іншого підконтрольного злочинній групі суб’єкта господарювання. Для отримання фінансової підтримки розвитку садівництва підприємці подають фіктивні документи до компетентного органу.
«Одночасно відповідно до документації, висадженням саджанців, мав займатися 23-річний підприємець. Як встановило слідство, чоловік за свої послуги оплату отримав, однак, за свідченнями свідків, фактично їх не виконував», - інформують правоохоронці.
Поліцейські встановили, що представники агрофірм уже й раніше подавали заявку на отримання компенсації за придбання тих же саджанців, однак тоді їм відмовили. Тож звернувшись з пакетом документів до комісії вдруге – ділки отримали дотацію у розмірі 6 588 900 гривень.
Загалом слідчі слідчого управління ГУ НП в Житомирській області за участі УСР в Житомирській області ДСР Національної поліції України провели 15 санкціонованих обшуків на території Київської, Хмельницької, Житомирської та Чернівецької областей. Під час слідчих дій правоохоронці вилучили автівки, мобільні телефони, документацію та чорнові записи, а також комп’ютерну техніку.
Тож за погодженням Житомирської обласної прокуратури, слідчі поліції повідомили про підозри всім учасникам організованої злочинної групи:
- за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
Також директорам агропідприємств інкримінують службове підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України).
До того ж організатору злочинної групи повідомлено про підозру у відмиванні коштів, отриманих злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209 КК України). Це підтверджено за результатом проведення низки експертиз.
Досудове розслідування триває.
Як повідомляє прессслужба Житомирської обласної прокуратури схему протиправного заволодіння коштами державної програми«Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» розробив директор приватного товариства.
«Зазначимо, що на початковому етапі слідства дії фігурантів класифіковано як вчинення злочинів за попередньою змовою групою осіб. Водночас у ході розслідування слідчими та прокурори здобули докази, які вказують на організаційну роль одного з учасників та участь інших у складі організованого злочинного угруповання...Одержані гроші шляхом фіктивних фінансових операцій через підконтрольні підприємства та фізичних осіб-підприємців, окремі пов’язані родинними зв’язками, легалізували й використали для власних потреб. Наразі у межах кримінального провадження накладено арешт на житловий будинок організатора злочинного угруповання та його частку корпоративних прав у статутному капіталі товариства», - повідомили у прокуратурі.
Нагадаємо, привласнили майже 14 мільйонів гривень на створенні фейкового бізнесу, пов’язаного із пакуванням м’ясної продукції: поліцейські повідомили про підозру фігурантам. Про це 8 січня інформував відділ комунікації поліції Житомирської області.
Як повідомляв Житомир.info, на Житомирщині судитимуть організоване угруповання на чолі із колишнім топпосадовцем Держгеокадастру, яких СБУ викрила на багатомільйонній шахрайській «земельній» схемі. Про це 20 грудня 2023 року повідомило управління СБУ в Житомирській області.