Суспільство

У Житомирській області працівники Укртрансбезпеки показали, як перевіряють вантажівки та режим роботи водія

3 April 2024, 16:22

Фахівці Укртрансбезпеки на дорозі міжнародного значення М-21 поблизу Черняхова 3 квітня перевіряли, як водії вантажівок дотримуються габаритно-вагових норм та режиму роботи.

«Ми знаходимося на мобільному майданчику габаритно-вагового контролю. У Житомирській області таких майданчиків є 10, а саме вагових комплексів для зважування є 4. Також у Житомирські області є 4 комплекси для автоматичного зважування в русі. Відповідно до правил дорожнього руху, рух автомобілів по дорогах місцевого значення може бути лише з масою 24 тонни, а на дорогах загального значення 40 тонн», – говорить начальник Відділу державного нагляду (контролю) у Житомирській області Державної служби України з безпеки на транспорті Микола Грибан.

Спочатку перевіряють наявність всіх необхідних документів.

«Перевіряємо щоденні реєстрації листки режимів праці та відпочинку водія, щодо дотримання водієм цього режиму праці. Страхові поліси, на транспортні засоби та на напівпричепи, протокол перевірки технічного стану транспортних засобів. Також документи на вантаж: хто перевізник, куди та звідки везе, завантаження та розвантаження, вага», – розповідає головний спеціаліст Відділу державного нагляду (контролю) у Житомирській області Євген Ходаківський.

Після водія просять проїхати на ваговий комплекс. Під час перевірки перевантажених вантажівок не виявили. Про те були ті, хто працював більше дозволеної норми.

«На даний час бачимо, що на двох шайбах перевищення норми режиму праці та відпочинку водія, а саме за добу у нас більш як 10 робочих годин, це відображається на шайбах за 20 та 21 число. За кожен день по 340 грн, загалом 680 грн буде винесена постанова», – старший державний інспектор Відділу державного нагляду (контролю) у Житомирській області Нікіта Бабюк.

Розповідають скільки виявили порушників з початку року.

«Було виявлено 460 порушень на автомобільному транспорті про що складені відповідні матеріали, порушники були притягнуті до відповідальності, загальна сума штрафів – понад 3 млн млн грн. Хотілось би зазначити, що враховуючи попередні періоди, за перший квартал 2024 року до державного бюджету надійшло за порушення, які були скоєні в Житомирській області було сплачено 3,8 млн грн», – начальник Відділу державного нагляду (контролю) у Житомирській області Державної служби України з безпеки на транспорті Микола Грибан.

Також фахівці Укртрансбезпеки запевнили, що з чотирьох автоматичних систем зважування, стало менше порушників габаритно-вагових норм.

Нагадаємо, за 2023 рік працівники Укртрансбезпеки у Житомирській області перевірили 9,5 тисяч транспортних засобів, виписали штрафів на 13 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, в грудні 2023 року інспектори Укртрансбезпеки перевіряли громадський транспорт.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Укртрансбезпека транспорт перевірка вантажівка водій Грибан Ходаківський Бабюк  
Матеріали по темі