Події

Двомісячна дитина отруїлася через забруднену воду з колодязя у селі Житомирської області

11 April 2024, 13:48

У селі Лісівщина Коростенського району у двомісячної дитини зафіксували метгемоглобінемію.

Про це 11 квітня інформує відділ епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань.

«У квітні в Житомирській області зареєстрований випадок метгемоглобінемії у дитини двомісячного віку в селі Лісівщина Коростенського району. Як встановлено епідрозслідуванням, причиною захворювання стало використання для приготування дитячих сумішей колодязної води негарантованої якості», - йдеться у повідомленні.

Водно-нітратна метгемоглобінемія - це хвороба, яка полягає у кисневому голодуванні тканин. При інтоксикації нітратами утворюється велика кількість метгемоглобіну в крові, який не здатний зв’язувати та переносити кисень до органів людини.

Групу підвищеного ризику становлять діти до 3-х років, а особливо немовлята віком до 1 року, яких вигодовують сумішами, приготовленими на воді з шахтних колодязів та каптажів, яка дуже часто за вмістом нітратів перевищує не відповідає гігієнічній нормі (не більше 50 мг/дм³). Основні симптоми метгемоглобінемії: синюватий відтінок шкіри; стомлюваність; головний біль; задишка.

До захворювання на метгемоглобінемію призводить вживання питної води, переважно з колодязів і криниць, а також продуктів харчування, в основному, рослинного походження з високим рівнем вмісту нітратів.

Приготування сумішей для дитячого харчування, в яких використовується колодязна вода, що містить велику кількість нітратів, становить основну загрозу отруєння немовлят. Важливим фактором є те, що кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує її токсичність. Забруднена нітратами вода навіть у смертельних дозах – чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна за смаком.

Як здати воду на аналіз, куди та скільки це коштує дивіться тут.

Нагадаємо, у листопаді в Житомирі відібрали проби питної води з громадських колодязів, каптажів та водопровідних колонок. У 20 пробах вода не відповідала вимогам. З деяких колодязів воду рекомендували вживати після кип’ятіння не менше 10 хвилин, а з двох - взагалі не вживати, особливо дітям до 3-х років.

Як повідомляв Житомир.info, у 2023 році спеціалісти дослідили якість води у 557 об’єктах централізованого та нецентралізованого водопостачання. Трохи більше половини об’єктів водопостачання Житомирської області мали відхилення у якості питної води.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вода якісь води колодязь дитина немовля отруєння Лісівщина 
Матеріали по темі