В Україні збільшується кількість людей з інвалідністю і вони потребують безбар'єрного простору. Аби привернути увагу бізнесу, влади, суспільства ветеран російсько-української війни Олександр «Терен» Будько досліджує міста.
В шоу він пропонує медійним гостям, сидячи у кріслах колісних, проїхатися вулицею, відвідати музей або кав'ярню.
«Проєкт має назву «Відвал ніг, або All інклюзив». Мета проєкту – зламати стигму людського сприйняття людей з інвалідністю, взагалі просторової безбар'єрності, але найперше – це, звичайно, через розуміння цієї проблеми, бо це дійсно проблема у нашій країні зараз, лише тоді буде досягнута просторова безбар'єрність», – говорить ветеран війни Олександр «Терен» Будько.
9 травня Олександр завітав до Житомира, тобто наше місто також перевірять на безбар'єрність. Одна з локацій буде пішохідна вулиця Михайлівська. Чи було важко пересуватися вулицею, та потрапити у заклади ми побачимо у випуску шоу, але першими враженнями Олександр поділився.
«Бар'єрно (ред. посміхається). І дуже дивно, ось про що я і кажу, змінити сприйняття цієї безбар'єрності, тому що навіть є кав'ярня, але щоб заїхати до неї, по-перше, там завузький пандус, по-друге, зависокий поріг – це якось стиснувши зуби виїхати можна, але там тумба стояла перед самим пандусом, і просто небайдужі люди відсунули тумбу, щоб ми могли заїхати. Тому таке двояке відчуття: і начебто можна, і не можна. То ж поки з того, що бачимо – складно», – ділиться ветеран війни Олександр «Терен» Будько.
Разом з Олександром Тереном досліджувати Житомир буде запрошений медійний гість, а саме український ведучий, актор Женя Янович.
«Насправді Саші не можна відмовити, тому що він ветеран, людина дуже хороша, плюс він був у мене на «20:23». Коли написав: їдемо в Житомир, то я подумав, що це привід з'їздити до батьків у Житомир, а по-друге, подивимося, що тут хорошого є. По-перше, вважаю, що Михайлівська, прекрасна. Коли я був школярем, вона не так себе гарно почувала. Зараз тут прапори весь час розвішують, якісь парасольки, тобто вона мені сама як вулиця імпонує, але знову ж таки, ми пройшлися, глянули й пандуси є тільки в «Sharikava». І то не можна сказати, бо якщо людина не качається в залі 10 років, то не факт, що вона туди заїде, в принципі», – каже ведучий та актор Женя Янович.
Зазначимо, що проєкт вже знімали у Вінниці, Львові, Києві, Дніпрі, Буковелі. Як зазначив Олександр, в деяких містах вже є позитивні зміни щодо інклюзії, а це і є мета проєкту.
Нагадаємо, розпорядженням
начальника ОВА Віталія Бунечка від 18 березня 2024 року Раду
безбар’єрності створили при Житомирській обласній військовій
адміністрації, її очолив заступник начальника ОВА Віктор Градівський. У квітні цього року при виконавчому комітеті Житомирської міської ради створили Раду безбар’єрності, яку очолив мер Сергій Сухомлин.
Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2020 році у Житомирі протягом трьох днів працювали волонтери, які в рамках всеукраїнського проєкту Рейтинг доступності міст України «Тостер» перевіряли центральну частину міста на безбар'єрність.