На Житомирщині слідчі поліції повідомили про підозри у заволодінні 25 мільйонами державних коштів учасникам організованої групи. Досудовим розслідуванням встановлена причетність шести фігурантів у реалізації злочинної схеми. Ділки, під виглядом реалізації бізнес-плану з пакування м’ясної продукції, взяли участь у державному кредитуванні. Насправді інноваційний проєкт не реалізовувався, а кошти вони привласнювали та легалізували.
Про це 20 червня повідомив відділ комунікації поліції Житомирської області.
«Слідчі СУ ГУНП області встановили, що аферу задумав 26-річний киянин. Для її реалізації чоловік залучив свою 26-річну співмешканку та рідного дядька. Крім того, підібрав й кількох інших спільників, жителів Коростенського району. Одного з них, 54-річного жителя м. Малина, було призначено керівником ТОВ, напрямком діяльності якого було перероблення м’яса та виготовлення м’ясопродукції. Саме це товариство, за задумом поплічників, взяло участь у конкурсному відборі інноваційних проєктів у Державній інноваційній фінансово-кредитній установі. У результаті було схвалено надання кредиту у 24,9 млн гривень для запуску виробництва з інноваційного методу пакування м’яса у Коростенській громаді. Поручителями виступили керівники кількох організацій, у тому числі й громадської, яку очолила співмешканка організатора. Насправді ж проєкт не реалізовувався», - йдеться в повідомленні.
Зокрема, майже 14 мільйонів гривень були переказані на рахунки підконтрольних підприємств та фізичних осіб-підприємців під виглядом закупівлі обладнання. Надалі спільники зняли готівку через термінали та каси банку й розподілили між собою, таким чином легалізувавши.
Крім того, директор товариства вчасно не повернув державі частину позики. А надалі спільники провели маніпуляції з коштами та документами, аби він подав клопотання до суду щодо порушення справи про банкрутство.
Протиправну схему викрили працівники Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області ДСР НПУ.
«Нині, зібравши необхідні свідчення та докази, під процесуальним керівництвом Житомирської обласної прокуратури, слідчі оголосили організатору та п’ятьом його спільникам про підозри у привласненні або заволодінні майна шляхом зловживання службовим становищем та легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України)», - розповідають у поліції.
Відповідно до чинного законодавства їм загрожує позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
Зазначимо, що пресслужба Житомирської обласної прокуратури повідомляє, що слідством установлено, що організував оборудку з відмивання бюджетних коштів підприємець з м. Коростеня. У спільники взяв свою співмешканку та двох місцевих жителів.
«2021 році, для м’ясопереробного підприємства вони підготували проєкт для одержання кредиту під впровадження інноваційного методу зберігання м’ясних продуктів. Для реалізації проєкту Державна інноваційна фінансово-кредитна установа надала позику на майже 25 млн грн. За умовами позики, підприємство мало б інвестувати також і власні кошти та придбати і встановити технічне обладнання. Проте жодних умов кредитування не виконали», - повідомляє прокуратура.
Нагадаємо, поліцейські повідомили про підозру трьом директорам, яких підозрюють у привласненні й «відмиванні»14 мільйонів гривень бюджетних коштів у Житомирській області.