Місто

В Житомирі планують створити п’ять осередків викладання предмета «Захист України», на обладнання держава дасть субвенцію

27 June 2024, 18:59

В Житомирі планують створити п’ять осередків для викладання предмета «Захист України»: на базі чотирьох ліцеїв та Центру легкої промисловості та побутового обслуговування населення.

Про це 27 червня 2024 року повідомляє пресслужба міської ради.

«Осередки створять «кущовим методом» та прикріплять до них найближчі школи. До такого осередку доїжджатимуть з інших навчальних закладів і навчання в такому осередку буде проводитись до восьми годин. Тобто, це не буде одна година чи один урок, а це буде дійсно повноцінний день, де діти, які приїхали з іншого навчального закладу проходитимуть навчання предмета «Захист України», - розповів директор департаменту освіти Валентин Арендарчук.

Навчальна програма осередків буде складатися з кількох основних блоків:

1. Основи військової підготовки: вивчення стрільби, тактики, а також орієнтування на місцевості.

2. Патріотичне виховання: лекції та семінари про історію України, її видатних діячів, а також актуальні питання національної безпеки.

3. Цивільна оборона: навчання діям у надзвичайних ситуаціях, таким як природні катастрофи, техногенні аварії та інші небезпеки.

4. Основи медичної підготовки: навчання надання першої допомоги при травмах, кровотечах, опіках; серцево-легенева реанімація.

«Діти мають розуміти, знати і бачити наочно небезпечні предмети, вибухонебезпечні предмети, які на сьогоднішній час досить поширені. Також тут буде нове обладнання для надання першої медичної допомоги. На макетах учні, які відвідують такий предмет зможуть навчитися, як надавати першу домедичну допомогу: як тампонувати рани, накладати пов’язки, джгути чи турнікети», - сказав Валентин Арендарчук.

Завдяки цим осередкам учні 10-11 класів зможуть отримати необхідні знання та навички для захисту нашої країни та допомоги один одному у складних ситуаціях.

Зауважимо, що питання про створення осередків для вивчення предмета «Захист України» на позачерговій сесії міської ради 27 червня включили до Програми розвитку освіти Житомирської міської територіальної громади на період 2022-2026 років.

«Ми плануємо створити п’ять осередків викладання предмета «Захист України» з новим сучасним обладнанням, де складовою частиною буде електронний тир. Держава надає субвенцію, ми зараз включаємо пункт лише в програму, щоб отримати субвенцію», - пояснив депутатам Валентин Арендарчук.

Його питали про тири, які раніше були у школах: за словами директора департаменту освіти вони зараз перероблені в укриття.

Нагадаємо, в травні цього року Міністерство освіти і науки затвердило оновлену освітню програму «Захисту України» для учнів 10-11 класів, а навчання за цим напрямком з 1 вересня 2024 року буде відбуватимуться раз на місяць (упродовж усього дня) у тренінговому форматі в спеціальних міжшкільних центрах, для яких виділяють державну субвенцію на оснащення: стрілецькі тренажери; навчальні дрони; аптечки; медичні манекени тощо.

Як повідомляв Житомир.info, у березні 2024 року журналісти показували, як житомирські школярі вчаться керувати БпЛА на уроках «Захисту України», а в одному з ліцеїв придбали інтерактивний тир, за допомогою якого учні вчаться влучно стріляти.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: освіта субвенція Захист України тир Арендарчук навчання 
Матеріали по темі