Влада

Від 17 липня наявність військово-облікового документа є обов’язковою нормою під час перетину кордону на виїзд з України

17 July 2024, 09:39

Наявність військово-облікового документа під час перетинання кордону – обов’язкова умова для всіх чоловіків громадян України у віці від 18 до 60.

Про це повідомляє пресслужба Державної прикордонної служби.

«Така норма почала застосовуватись 17 липня 2024 року, починаючи з 00.00. Як раніше повідомляла Держприкордонслужба, вчора спливав встановлений Законом України термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Відтепер під час перетинання кордону на виїзд прикордонники перевіряють військово-облікові документи в усіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Документ може бути як паперовий, так і в електронній формі. У разі відсутності військово-облікового документа, прикордонники відмовляють у перетинанні державного кордону на виїзд з України», - йдеться у повідомленні.

Також підставою відмови буде наявність в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про подання такої особи щодо розшуку в Національну поліцію. В таких випадках на місце викликатимуть поліцейського для здійснення адміністративного затримання особи та її доставлення до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

«Окремо нагадуємо про категорію чоловіків, які мають право на перетинання кордону через відстрочку від призову чи виключення з військового обліку за станом здоров’я. В їх військово-облікових документах повинна бути зазначена інформація про отримання такої відстрочки чи виключення з військового обліку або має бути довідка за формою, визначеною у додатку 6 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560», - зазначається у повідомленні.

Категорії осіб, яким, відповідно до Правил перетинання кордону громадянами України, дозволено виїзд з України, на даний час не змінювалися.

Нагадаємо, офіцер юридичної служби Житомирського обласного ТЦК та СП на брифінгу 12 липня пояснював, що військовозобов'язані, які не оновили свої дані до 17 липня, можуть бути притягнені до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Як повідомляв Житомир.info, за новим законом про мобілізацію, який набрав чинності 18 травня, всі особи віком від 18 до 60 років мають оновити свої військово-облікові дані впродовж 60 днів – до 16 липня 2024 року (включно). 17 травня 2024 року Житомирський обласний ТЦК та СП інформував, що на Житомирщині ЦНАПи будуть готові приймати військовозобов’язаних для оновлення даних з 18 травня. Цього ж дня пресслужба Міністерства оборони повідомила про те, що Міноборони запускає мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників та резервістів.

Верховна рада 9 травня 2024 року проголосувала за внесення змін в Кримінальний кодекс та Кодекс про адміністративні правопорушення, якими передбачено, що за порушення правил військового обліку в особливий період встановлюються штрафи від 17 до 25,5 тис. грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: військовозобов'язаний Держприкордонслужба оновлення даних кордон 
Матеріали по темі