Події

Начальник КЕЧ з Житомирської області отримав підозру за розтрату коштів на закупівлі деревини: сума збитків – понад 10 млн грн

19 July 2024, 15:39

За процесуального керівництва Житомирської, Полтавської та Чернігівської спеціалізованих прокуратур у сфері оборони Центрального регіону повідомлено про підозру начальникам Чернігівського КЕВ та Макарівської КЕЧ району й колишній начальниці паливного складу Полтавського КЕВ.

Про це 19 липня 2024 року повідомляє пресслужба Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону.

«Начальнику Чернігівської КЕВ інкримінують недбале ставлення військової службової особи до служби (ч. 4 ст. 425 КК України). Начальнику Макарівської КЕЧ району - розтрата в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України). Колишній начальниці паливного складу Полтавського КЕВ – службову недбалість (ч. 2 ст. 367 КК України). За даними слідства, підозрювані спричинили збитки державі на загальну суму понад 16 млн грн», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що начальник Макарівської КЕЧ району під час здійснення закупівлі деревини неправомірно уклав та підписав три договори закупівлі вказаної продукції за завищеними цінами, внаслідок чого державі спричинено збитки на суму понад 10 млн грн.

Від редакції: Начальником Макарівської квартирно-експлуатаційної частини району з 2022 року є Прищепа Олег Михайлович, до цього він був начальником Новоград-Волинської квартирно-експлуатаційної частини району. За 2023 рік Прищепа отримав 656 тис. 574 грн зарплати та 21 тис. 717 грн процентів від банку. Кошти на банківському рахунку начальник КЕВ не декларує, лише 600 тис. гривень готівки (на 1 січня 2022 року було 200 тис. грн). 19 січня 2023 року Олег Прищепа став власником автомобіля Toyota Verso-S 2013 р.в. вартістю 190 тис. грн.

Начальник Чернігівського КЕВ під час здійснення закупівлі електроенергії неправомірно уклав та підписав шість додаткових угод до основного договору закупівлі. Цим самим було незаконно та безпідставно збільшено ціну за електроенергію на 44,65 %, внаслідок чого державі спричинено збитки на суму майже 6 млн грн. Колишня начальниця паливного складу Полтавського КЕВ внаслідок недбалого ставлення до виконання своїх службових обов’язків щодо приймання, обліку та видачі твердого палива на складі, допустила втрату ввірених їй матеріальних цінностей, а саме деревини паливної на загальну суму майже 350 тис. грн.

Водночас 19 липня пресслужба Генеральної прокуратури інформує про проведення масштабної спецоперації з викриття організаторів та учасників злочинних схем з розкрадання бюджетних коштів, виділених для забезпечення потреб Збройних Сил України. Загальна сума збитків, заподіяних державі, становить понад 138 млн грн.

«Причетними до розкрадань коштів виявилися службовці квартирно-експлуатаційних підрозділів спільно з представниками комерційних структур майже в усіх регіонах України. Окремих службових осіб також викрито на недбалому ставленні до військової служби та незаконному збагаченні. За результатами слідчих дій затримано та повідомлено про підозру 30 особам, з них 15 – у складі організованих злочинних груп. Серед підозрюваних – 3 начальники квартирно-експлуатаційних управлінь у м. Харкові, на Миколаївщині та Дніпропетровщині, 7 начальників квартирно-експлуатаційних відділів у містах Кропивницькому, Чернігові, Львові, на Прикарпатті, Житомирщині, Волині та Луганщині, а також представники комерційних структур», - зазначається у повідомленні.

У межах слідства правоохоронці провели понад 70 обшуків в приміщеннях структурних підрозділів територіальних квартирно-експлуатаційних управлінь та комерційних підприємств по всій території України (в Західному, Центральному, Південному та Східному регіонах).

Як повідомляв Житомир.info, у березні 2020 року правоохоронці повідомили про викриття на вимаганні хабаря начальника Макарівської КЕЧ: за надання дозволу на реєстрацію у двокімнатній відомчій квартирі із перспективою подальшої приватизації від учасника АТО вимагали 1500 доларів. З липня 2020 року справа розглядалася в суді і зрештою Радомишльський районний суд ухвалою від 11 січня 2024 року закрив кримінальне провадження, але прокуратура подала апеляцію і 9 липня 2024 року Житомирській апеляційний суд ухвалу про закриття справи скасував і направив її на новий розгляд до суду першої інстанції.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: прокуратура розтрата зловживання КЕЧ деревина закупівля 
Матеріали по темі