На Житомирщині директор спецлісгоспу, депутат міськради організував з лісниками незаконну вирубку майже 190 сосен у ввіреному їм лісництві.
Про це 19 липня повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури.
«Спеціалізована екологічна прокуратура Житомирської обласної прокуратури повідомила про підозру директору філії спецлісгоспу, депутату у незаконній порубці дерев, учиненій за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки, та зловживанні службовим становищем, що завдало істотної шкоди державним та громадським інтересам (ч. 4 ст. 246, ч. 1 ст. 364 КК України)», - йдеться в повідомленні.
Також незаконну порубку дерев інкримінують двом його спільникам – лісничим місцевих лісництв.
«Розслідуванням установлено, що директор філії спеціалізованого лісогосподарства ДП «Ліси України», депутат міської ради, організував на ввірених йому лісових масивах незаконну порубку дерев.Для цього він залучив головного лісничого та лісничого спецлісгоспу. Вірогідно знаючи, що жодних лісорубних квитків на проведення вирубки на території лісництва не видано, все ж наказав підлеглим вчинити вирубку лісу», - повідомляє прокуратура.
У такий спосіб у січні цьогоріч протягом декількох днів у державному спецлісгоспі, що у Коростенському районі, ними вирубано майже 190 дерев породи сосна. Фактично знищено ліс на площі 2 га. Розкрижовані колоди використали для власних потреб.
Наразі вирішується питання щодо відсторонення підозрюваних від займаних посад та стягнення з них заподіяної шкоди.
Досудове розслідування проводить другий слідчий відділ (з дислокацією у м. Житомирі) Територіального управління ДБР, розташованого у м. Хмельницькому, оперативний супровід – Управління стратегічних розслідувань в області ДСР Нацполіції України.
Як повідомляв Житомир.info, 15 квітня 2024 року з’явилася інформація правоохоронних органів про викриття керівника природного заповідника «Древлянський» на організації корупційної схеми нелегальної торгівлі деревиною, незаконно зрубаною на ввірених йому природоохоронних територіях. Обов’язки директора природного заповідника «Древлянський» виконував Шелюк Микола Іванович, який за 2023 рік задекларував 341 тис. 570 грн зарплати, 100 тис. 064 грн пенсії, 3054 грн соціальних виплат, 4348 грн від надання майна в оренду і 5368 грн монетизації пільг. В матеріалах суду про обрання Миколі Шелюку запобіжного заходу був опис двох фактів отримання керівником заповідника неправомірної вигоди на загальну суму 32 тис. грн за порубку сосен, яку за його вказівкою здійснювали працівники заповідника і вивозили деревину в умовлене місце для передачі «покупцю». В державних реєстрах зазначено, що з 10 травня 2024 року керує «Древлянським» Мойсеєнко Іван Петрович, який працював у цьому заповіднику начальником відділу державної охорони. 1 липня у ДБР повідомили, що справу передали до суду.