ДБР викрило в Житомирі «борців із наркотрафіком», які вимагали кошти у фармацевтичних компаній.
Про це 7 серпня повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.
«Працівники ДБР за сприяння СБУ повідомили про підозру двом правоохоронцям з Житомира, які займалися поборами під час видачі дозвільних документів фармацевтичним компаніям. Компанії, які займаються збутом ліків із вмістом психотропних та наркотичних речовин, мають отримати від правоохоронних органів дозвільні документи. Згодом ці дозволи є підставою для отримання ліцензії в Міністерстві охорони здоров’я. Посадовці, один з яких тимчасово виконує обов’язки керівника управління одного з правоохоронних органів по боротьбі з наркотрафіком, вирішили «заробити» на цій процедурі та після надходження подібного роду заяв починали вимагати кошти з підприємців», - йдеться в повідомленні.
За 50 тис. гривень вони обіцяли без зволікань видати документи впродовж кількох днів. 5 серпня 2024 року одного із фігурантів було затримано «на гарячому» під час передачі частини коштів.
Загалом ДБР задокументовано кілька фактів отримання неправомірної вигоди. Обом посадовцям повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди, поєднаному з вимаганням (ч. 3 ст. 368 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк до 10 років з конфіскацією майна. Вирішується питання відсторонення фігурантів від займаних посад та обрання їм запобіжного заходу.
Процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура.
Зауважимо, пресслужба Житомирської обласної прокуратури повідомила, що два посадовці-правоохоронці вимагали та одержали 90 тисяч гривень хабаря за спецдозволи.
«Житомирською обласною прокуратурою спільно з Управлінням СБУ в області, Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованого в м. Хмельницькому, викрито заступника начальника та оперативного працівника одного з підрозділів обласного правоохоронного відомства під час одержання неправомірної вигоди на загальну суму 90 тис грн. Вони висловили вимогу представникам двох підприємств Житомира сплатити їм конкретні суми за одержання спецдозволів, необхідних для продовження підприємницької діяльності. Так, наприкінці липня - початку серпня цього року правоохоронці отримали від представників підприємств «оплату», відповідно, 50 тис грн та 40 тис грн. Наразі посадовців викрито», - повідомляє прокуратура.
Нагадаємо, 5 липня стало відомо, що посадовицю житомирської лікарні №1 викрили на отриманні хабарів за перемоги в тендерах «потрібних» людей. Організувала схему ще у 2022 році працівниця лікарняного закладу, яка є уповноваженою на організацію й проведення публічних закупівель лікарських засобів, виробів медичного призначення, засобів дезінфекції та індивідуального захисту для потреб лікарні. Встановлено, що за цією схемою дві київські комерційні структури перемагали у торгах 22 рази та уклали із медзакладом договори загальною вартістю майже 11 мільйонів гривень. Загалом СБУ задокументувала одержання зловмисницею упродовж червня 2022 – листопада 2023 років майже 150 тисяч гривень.
Як повідомляв Житомир.info, 19 березня 2023 року у Житомирі викрили лікаря медцентру на Корбутівці та його спільника, які вимагали у військовозобов’язаного гроші за «правильний» висновок лікарської комісії. 22 березня прокуратура інформувала про обрання запобіжних заходів посадовцю медцентру та пособнику, підозрюваних в одержанні хабаря: тримання під вартою та відсторонення від посади. Згодом затриманого на хабарі завідувача відділення житомирського обласного центру реабілітації відсторонили від посади. 30 липня 2024 року правоохоронці повідомили, що розслідування завершили і затриманому загрожує до 8 років тюрми.