На засіданні Кабінету міністрів 13 серпня 2024 року розподілили 1,5 млрд грн субвенції регіональним бюджетам для реалізації стандартів «Нової української школи».
Про це у своїй промові сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«Це кошти на закупівлю комп’ютерного та мультимедійного обладнання, меблів, навчальної літератури, кошти на підвищення кваліфікації освітян», - наголосив очільник Уряду.
Пресслужба Міністерства освіти і науки повідомила, що 1,4 млрд грн виділеної субвенції спрямують на закупівлю:
засобів навчання, обладнання, компʼютерного та мультимедійного обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології, географії, природничих наук для 7 класів НУШ закладів загальної середньої освіти – 1,22 млрд грн;
засобів навчання, обладнання, мультимедійного та компʼютерного обладнання, меблів для 8 пілотних класів НУШ – 102,54 млн грн;
навчальної та навчально-методичної літератури, зокрема електронних версій та з аудіосупроводом для 8 пілотних класів НУШ – 69,24 млн грн;
«Для розподілу субвенції в Міністерстві освіти і науки України було створено комісію, яка збирала й аналізувала інформацію відповідно до визначених критеріїв та потреб закладів освіти в обладнанні, меблях тощо через систему АІКОМ. На основі цих даних МОН подало пропозиції уряду щодо розподілу субвенції між обласними бюджетами та бюджетом Києва», - йдеться у повідомленні.
Для отримання коштів субвенції мають бути дотримані такі умови:
обовʼязкове співфінансування з місцевого бюджету (від 5% до 30% – залежно від індексу податкоспроможності);
заклад освіти працює за денною, поєднанням денної та дистанційної форм здобуття освіти;
наявність укриття в закладі освіти або на відстані не більш як 500 м;
засоби навчання, обладнання і меблі не закуповують для шкіл на окупованих територіях і тих, які працюють лише дистанційно;
першочергово засоби навчання закуповують для закладів освіти, майно яких знищено або пошкоджено внаслідок військової агресії росії.
МОН зазначає, що кошти субвенції надходитимуть в обласні бюджети, після чого обласні й Київська міська державні адміністрації розподілять між обласними та бюджетами громад.
Відповідно до розподілу Житомирська область отримає 60 млн 746,9 тис. грн.
Скриншот з сайту МОН
Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2023 року Уряд відновив фінансування НУШ і виділив субвенцію місцевим бюджетам у розмірі 473,3 млн грн.