Місто

У Житомирі до Дня міста відзначили почесних громадян та створили експозицію з історично-культурними надбаннями

7 September 2024, 17:12

Цьогоріч Житомиру виповнюється 1140 років. Попри те, що місцева влада вирішила не затверджувати план заходів до Дня міста, у суботу, 7 вересня, деякі з запланованих раніше організували.

Зокрема, відзначили громадян, які зробили вагомий внесок у розвиток нашого міста.

«Сьогодні в День міста від імені голови Житомирської обласної військової адміністрації Віталія Івановича Бунечка, від імені обласної державної адміністрації, всього нашого колективу, хочу привітати всіх нас з цим чудовим днем, 1140 років нашому Житомиру. 1140 років тут працюють, живуть чудові люди. І все, що ми тут маємо, і нас самих незалежних на сьогодні, вільних, і тих, хто бореться за свою свободу і право жити на Богом даній нам землі – це все завдяки безпосередньо вам, вашим батькам, дідам, всім тим, хто був до вас. Хто ніс своє слово, історію, культуру. Хто своєю працею утворював все те, що ми на сьогодні маємо», – каже заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський.

«Сьогодні ми запрошували тих, хто живе і згадували тих, хто вже відійшов у вічність але своїм внеском, своїм вкладом вписав себе навіки в історію міста», – розповідає секретар Житомирської міськради Галина Шиманська.

Крім того, від сьогодні у магістраті, який знаходиться на вул. Кафедральна, 3, працюватиме експозиція, де представленні цінні історичні та культурні надбання Житомирщини.

«Тут представлені матеріали краєзнавчого музею. Тут знаходяться картини наших митців, художників, які малювали Житомир. В цій будівлі ви зможете побачити Житомир у скульптурі. Тут представлена історія бібліотеки Василя Земляка, картини Миколи Максименка, історія про Георгія Мокрицького, музей Святослава Ріхтера, музей Сергія Корольова. Представлені роботи благодійних фондів, а також асамблея Скорульського і ще багато цікавого. У будівлі магістрата є ціла експозиція вулицями Маріуполя», – говорить секретар Житомирської міськради Галина Шиманська.

Поки діятимуть дані локації, тут планують проводити уроки для житомирських учнів.

«Наші діти в визначений час будуть приходити в магістрат. Для них будуть проводитися екскурсії, і саме основне, їм будуть викладати уроки історії. Не десь в класі, а тут, тримаючи в руках архівний експонат. Задум такий, що це не прості вчителі будуть читати уроки. Це учасники бойових дій, наші педагоги, які вже з іншим вектором будуть розказувати, що таке історія і як важливо її знати», – говорить секретар Житомирської міськради Галина Шиманська.

Зазначимо, що з 2019 по 2021 рік в магістраті проводилися ремонтні роботи. Реконструкція коштувала 33 млн грн. Проте з того часу для відвідувачів він не працював.

«Ми маємо проблеми з опаленням. Ми маємо проблеми з кондиціонуванням. Будівля має великі енергозатрати, тому потребує ще додаткового джерела живлення. На сьогодні комунікації проведено, але до будівлі вони не підключені. Тут треба розуміти, що ми живемо в таких реаліях, де треба робити вибір – або музеї, або зброя і перемога», – пояснює директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.

На сьогодні музей природи та історії так і не вдалось облаштувати у магістраті.

«Магістрат ще не є повноцінною установою, яка може бути готовою приймати відвідувачів. На сьогодні ми пішли на зустріч місту і запропонували свої стіни для проведення Дня міста. В перспективі дана будівля має розміщувати в собі музей історії та природи. На жаль, так склалося, що підготовка до відкриття затягнулася через причини, які від нас не залежать. На сьогодні нам потрібно виготовити експозиційне обладнання, щоб розмістити експонати. Тоді магістрат радо прийматиме всіх відвідувачів і всі зможуть ознайомитися з історією не лише міста, а й Житомирщини безпосередньо, і не лише з історією, а й з кращими, природничими зразками», – каже директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов.

Відвідати локації в магістраті можна включно до 28 вересня, з середи по неділю з 11:40 до 19:00.

Нагадаємо, сьогодні, 7 вересня, на Михайлівській працюють фотовиставка про Житомир та ярмарок народних майстрів. Тут можна придбати декор, прикраси ручної роботи, ляльки-мотанки та інші вироби.

4 вересня 2024 року після реакції соцмереж з розгляду виконкому зняли проєкт рішення про заходи на День Житомира.

Як повідомляв Житомир.info, 3 вересня 2024 року оприлюднили проєкт рішення виконкому про організацію та проведення заходів у вересні в Житомирській міській територіальній громаді, а міська рада запрошувала на День народження міста анонсуючи «унікальну музична подія»: виступ чотирьох оркестрів, серед яких два військових, ввечері 7 вересня у драмтеатрі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: День міста магістрат нагорода Шиманська виставка Насонов Градівський  
Матеріали по темі