Правоохоронці викрили розкрадання майже 2,4 мільйонами держкоштів під час робіт з біологічної очистки стічних вод.
Про це 29 жовтня 2024 року повідомляє пресслужба поліції Житомирської області.
«За даними слідства, представники товариства, уклавши договір із територіальною громадою, використовували своє службове становище, з метою заволодіння бюджетними коштами за надання послуг, роботи за якими фактично виконані не були. В ході досудового розслідування встановлено, що директор підприємства, 62-річний житель м. Бердичева, разом з 56-річним начальником лабораторії не проводили якісне очищення зворотних (стічних) вод на очисних спорудах товариства. Надалі вони свідомо вносили до актів виконаних робіт недостовірні дані про хімічний склад та об’єм зворотних вод, які скидались до місцевої річки. Таким чином приховували реальний рівень забруднення водних ресурсів», - йдеться у повідомленні.
Таке порушення правил охорони вод призвело до тяжких наслідків, довкіллю було завдано збитків на майже 4 мільйони гривень.
Кошти громади, в сумі майже 2,4 млн гривень, що не використовувались для проведення якісних робіт, могли легалізуватися через фіктивні операції з іншими суб’єктами господарювання. Тож всі обставини з'ясовують слідчі слідчого управління ГУНП Житомирщини.
Пресслужба обласної прокуратури інформує, що за процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Житомирщини директору та співвласнику товариства повідомили про підозру у заволодінні чужим майном в особливо великому розмірі шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, та у порушенні правил охорони вод (водних об'єктів), що спричинило забруднення поверхневих вод, створило небезпеку для довкілля та призвело до настання тяжких наслідків (ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 242 КК України).
«За даними слідства директор спільно із співзасновником приватного підприємства, яке спеціалізується на очищенні стічних вод промислових об’єктів та житлових будинків Бердичева, привласнили 2,3 млн грн бюджетних коштів за надання послуг із очищення стічних вод, а забруднені стоки скинули у річку Гнилоп’ять. Унаслідок цього було забруднено водойму, спричинено загрозу зникнення флори і фауни та заподіяно значну шкоду довкіллю. Наразі встановлюється причетність до скоєння злочину інших посадових осіб», - зазначається у повідомленні.
Нагадаємо, управління Північного офісу Держаудитслужби у Житомирській області у вересні цього року інформувало, що МКП «Бердичівводоканал» через відсутність власних очисних споруд послуги з очищення стічних вод замовляє такі послуги у ТОВ «Комплекс екологічних споруд», але фірма не несе жодної відповідальності за неякісне надання послуг.
Зауважимо, що ТОВ «Комплекс екологічних споруд» почало заробляти десятки мільйонів на тендерах з 2021 року, всі найбільш вартісні договори були з МКП «Бердичівводоканал» на послуги з очистки стічних вод, укладалися вони без використання електронної системи торгів, загалом за 2021-2024 роки ТОВ «Комплекс екологічних споруд» уклало з «Бердичівводоканал» договорів на понад 78 млн грн.
Як повідомляв Житомир.info, 16 серпня 2024 року Державної екологічної інспекції Поліського округу інформувала про збитки державі на понад 870 тис. грн внаслідок діяльності бердичівського ТОВ «Комплекс екологічних споруд»: екологи встановили, що починаючи з 25.09.2021 по 31.12.2022 та з 05.06.2024 по 07.06.2024 рік підприємство здійснювало скид зворотних вод у річку Гнилоп’ять з показниками, що перевищували встановлені нормативи.