Події

До суду передали справу директора житомирського агроколеджу і його спільників у справі про вимагання з військовозобов’язаного 1000 доларів за вступ

2 January 2025, 10:15

Прокурор Житомирської обласної прокуратури скерував до суду обвинувальний акт стосовно директора, заступника і керівника підрозділу коледжу за фактом вимагання та одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе та третьої особи за дії в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 КК України).

Про це 1 січня 2025 року повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«За даними слідства, обвинувачені у серпні цього року організували чоловіку призовного віку позаконкурсне зарахування до житомирського коледжу. Зокрема, вони у складі приймальної комісії навчального закладу відбирали абітурієнтів за результатами фахової співбесіди. Однак свого клієнта зарахували на «пільгових» умовах, в обхід обов’язкового проходження співбесіди. За свою послугу одержали 1000 доларів США неправомірної вигоди, а псевдостудент отримав право на відстрочку від мобілізації до ЗСУ», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за клопотанням прокурора накладено арешт на майно обвинувачених, зокрема, земельну ділянку, частину квартири, два автомобілі та готівку на суму 10400 доларів США, вилучених під час обшуку.

Пресслужба поліції Житомирської області зазначає, що відповідно до чинного законодавства фігурантам загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

«Хабарницьку схему поліцейські викрили у серпні 2024 року. Тоді 32-річний житомирянин погодився на пропозицію членів приймальної комісії сплатити гроші за гарантований вступ до навчального закладу. Адже здобуття вищої освіти на денній формі давало можливість студенту уникнути мобілізації до лав ЗСУ. Поліцейські задокументували всі обставини та провели низку обшуків у коледжі та за місцями проживання фігурантів. Серед вилученого була іноземна валюта та десятки тисяч гривень, автомобілі, документація. Днями слідчі слідчого управління ГУНП в Житомирській області ознайомили всіх трьох фігурантів з обвинувальними актами. Їм інкриміновано вчинення протиправних діянь, передбачених ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Крім того, завідувач навчальної практики викритий у пособництві (ч. 5 ст. 27 КК України)», - інформує поліція.

Нагадаємо, Корольовський районний суд м.Житомира ухвалою від 5 листопада 2024 року задовольнив клопотання слідчого і наклав арешт на автомобіль Volkswagen ID 4 CRozz Lite PRO, який належить директору агроколеджу Миколі Тимошенку – одному з підозрюваних у цій справі, але 8 листопада Тимошенко за 1 млн 025 тис. грн продав цей Volkswagen 2023 р.в., який був ним придбаний 17 жовтня 2023 року за 1 млн 146 тис. грн.

Слідчий просив суд накласти арешт на гроші за проданий автомобіль, але Корольовський районний суд ухвалою від 29 листопада відмовив.

Скриншот з ухвали суду

Крім того, ухвалою від 31 жовтня 2024 року скасований арешт на готівкові кошти, вилучені під час обшуку у житомирській квартирі, за місцем реєстрації Миколи Тимошенка: донька переконала суддю, що батько проживає в іншому місці, а вилучені кошти належать їй та її чоловіку.

«Скасувати арешт накладений в межах кримінального провадження від 24.07.2024, ухвалою слідчого судді Корольовського районного суду м.Житомира (справа №296/7909/24) на майно, що було вилучене 20.08.2024 за адресою: АДРЕСА_1, а саме на грошові кошти в сумі: 6000,00 гривень; 3000,00 доларів США; 540,00 євро; 27200,00 доларів США; 63000,00 гривень», - йдеться в ухвалі Корольовського райсуду.

Скриншот з ухвали суду

Як повідомляв Житомир.info, 22 серпня 2024 року стало відомо про те, що директор, його заступника та працівника житомирського коледжу підозрюють у хабарництві: вимагали та одержали 1 тис. доларів за зарахування на денну форму навчання 32-річного військовозобов’язаного абітурієнта: 20 серпня під час низки обшуків у коледжі та за місцями проживання фігурантів поліцейські виявили та вилучили майже 41 тисячу доларів, 540 євро, 69 тисяч гривень, дві іномарки, документацію та інші речові докази, що можуть свідчити про правопорушення. 23 серпня Корольовський райсуд не задовольнив клопотання про обрання затриманому на хабарі директору Житомирського агроколеджу Миколі Тимошенку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою і відправив його під нічний домашній арешт.

Напередодні 9 травня 2020 року в Житомирі з’явилися привітальні сіті-лайти «З днем великої перемоги» від першого секретаря обкому КПУ Миколи Тимошенка, який з 2013 року працює директором Житомирського агротехнічного коледжу і за 2019 рік задекларував 1,4 млн грн готівки. Станом на 17 жовтня 2023 року на розгляді в Господарському суді Житомирської області перебувало вісім справ за позовом Міністерства юстиції щодо повернення майна забороненої КПУ у власність держави, одним із відповідачів був Житомирський обласний благодійний фонд «Данко», зареєстрований в Житомирі у 2008 році, керівником якого є директор Житомирського агротехнічного коледжу Тимошенко Микола Михайлович.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: хабар коледж суд Тимошенко агроколедж арешт майна 
Матеріали по темі