У місті Малин, що на Житомирщині, під час поховання військовослужбовця Едуарда Рошка його рідні та побратими виявили, що його обручка зникла. Дружина загиблого воїна підозрює, що прикрасу могли зрізати в морзі.
Про це 13 січня повідомляє онлайн-видання «Українська правда» в матеріалі «На Житомирщині в загиблого воїна перед похованням зникла обручка: дружина каже, її могли зрізати в морзі».
Едуард Рошка розпочав строкову службу в складі Збройних сил України в 2017 році, але згодом продовжив контракт і далі працював у війську. За словами його дружини Юлії, боєць був «досвідченим танкістом» і працював на Донецькому, Куп'янському та Курському напрямках, де виконував завдання як старший механік-водій.
«Він був настільки досвідченим, що міг визначити поломку в танку, не розбираючи його. На його рахунку дуже багато вдалих виїздів», – розповіла дівчина.
У квітні 2024 року Едуард Рошка отримав відзнаку «Хрест бойових заслуг» від президента України.
Після загибелі тіло Едуарда доставили в Суми, звідки його 7 січня 2025 року забрала Юлія. Дівчина згадує, що підписала акт прийому-передачі тіла, в якому були перелічені всі особисті речі чоловіка, зокрема обручка.
Фото документа УП надала Юлія Макаревич
8 січня загиблого привезли до міста Малин, що на Житомирщині. За словами Юлії, представник місцевого ТЦК та СП Дмитро Піковський отримав ключі від тамтешнього моргу, куди помістили тіло Едуарда.
Зранку наступного дня дружина військовослужбовця привезла до моргу труну.
«На той час його вже помили та одягли. Труна стояла на вулиці, тому його винесли з моргу і поклали там. Я попросила не закривати труну, щоб я підійшла до чоловіка. Тоді обручка на ньому була, я її бачила, бо гладила його по цій руці», – згадує події того дня жінка.
За її словами, згодом труну перенесли до холодильника поблизу, який нібито належить місцевому ритуальному бюро. Майже через добу після цього тіло загиблого мали забрати для поховання. Труну з полеглим воїном знову винесли за межі приміщення.
Дружина Едуарда вирішила перевірити, чи врахували її зауваження працівники моргу – вона просила перев'язати руки чоловіка спеціальними стрічками.
«Я відсунула тканину, якою він був прикритий, і побачила, що його руки зв'язані ганчіркою. Навіть не бинтом, а тканиною, ніби зі старої хустки. Тоді побратим чоловіка запитав: «А де обручка?» – згадує Юлія.
Виявилося, що на безіменному пальці Едуарда на місці, де раніше була обручка, тепер рана.
Юлія стверджує, що це виглядало так, ніби хтось намагався зрізати обручку і при цьому зачепив руку.
«Я почала дуже кричати. Працівниця, яка відкривала холодильник, вибігла, заметушилася, не змогла відповісти на жодне питання і зрештою втекла. Ми покликали санітара, який мив мого чоловіка. Він казав: «Я не знаю, може, воно спало», – розповіла дружина.
Юлія заперечує, що прикраса могла спасти з пальця її чоловіка. Вона пояснює, що останнім часом Едуард набрав вагу, тому обручка йому тиснула.
Того дня дружина полеглого воїна вирішила не з’ясовувати ситуацію, а провести його в останню путь. До правоохоронців із заявою про зникнення обручки вона звернулася вже наступного дня.
Станом на 13 січня 2025 році Юлія не має жодної інформації про те, чи з'ясовували поліціянти обставини інциденту, але прагне, аби винні понесли відповідальність.
«Це не можна залишити так. Мій чоловік не перший. Якщо ми не дамо цьому розголосу, то скільки ще буде після? Я хочу, щоб винні були покарані, навіть якщо мені не повернуть обручку. Яка в нас може бути після такого мотивація захищати країну, коли знімають із померлого героя?» – ставить риторичні питання Юлія.
Волонтерка Олександра Шамович, яка була свідком цих подій, описала ситуацію як "абсурдну і страшну одночасно".
«За кого воюють наші захисники? Хіба такої шани заслуговують Герої на щиті?» – написала волонтерка.
Скриншот допису волонтерки Олександри Шамович у Facebook
Вдова Едуарда Юлія служить у війську в тому ж батальйоні, що і її чоловік. Досі жінка не виконувала бойових завдань, але зізналася, що незабаром готується вирушити на напрямок, де працював Едуард.
Зауважимо, про чин похорону Едуарда Рошка 10 січня повідомляла Чоповицька громада на сторінці у Facebook.
«Відійшла у вічність душа ще одного нашого Героя-земляка. Осиротіла родина, осиротіла громада... Ми втрачаємо найкращих чоловіків, які ще й самі не встигли набутися на цій землі, не встигли виростити дітей, побудувати дім...Всі плани і мрії знищила клята війна...Рошка Едуард Олексійович назавжди залишиться в серцях земляків усміхненим, добрим та щирим. Відтепер, він своїм позитивом буде заряджати побратимів уже в Небесному війську. Вічна, світла пам'ять загиблому Герою, легких хмаринок і спокою душі», - йшлося в дописі.
Зазначимо, онлайн-видання «Свої. Кривий Ріг» 11 січня повідомляло, що Едуард Рошка загинув на Курщині,
«Воїн родом з Житомирської області. Свій військовий шлях почав з часів ООС у 2018 році. Доєднався до лав криворізької 17-ї окремої важкої механізованої бригади. Останній свій бій механік-водій Едуард Рошка прийняв на Курщині 5 січня 2025 року. Військовослужбовець на передовій із початку повномасштабного вторгнення. У складі екіпажу танка проводив успішні операції зі знищення позицій ворога. У квітні 2024 року президент відзначив Едуарда нагородою «Хрест бойових заслуг». Нею відзначаються військові за видатну особисту хоробрість та відвагу або видатний геройський вчинок під час виконання бойового завдання», - йдеться в публікації.
Нагадаємо, у грудні 2024 року чоловік обікрав могили загиблих захисників у селищі Романів Житомирського району. Оперативники вже за кілька годин встановили причетного до події. З’ясовано, що 54-річний житель селища Романова вже раніше притягувався до кримінальної відповідальності за майнові злочини. Чоловік визнав свою провину, у нього вилучили зникле з могил майно.
Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2024 року у селі Висока Піч Житомирського району 38-річна жінка вкрала іменні гільзи з могил захисників та здала на металолом. Жителька сусіднього села визнала свою провину та розповіла, що вже давно примітила латунні гільзи на кладовищі. Вона забрала їх, пилкою знищила гравіювання та продала знайомому, який збирав металолом. Отримані кошти витратила на алкоголь та їжу.