Поліція Житомирщини викрила організаторку схеми незаконного переправлення осіб через кордон.
Про це 21 січня повідомляє пресслужба поліції Житомирської області.
«Злочинну діяльність 40-річної житомирянки задокументували слідчі Слідчого управління ГУНП, за оперативного супроводу співробітників Управління стратегічних розслідувань ДСР НПУ, УСБУ в області та працівників 9-го прикордонного загону ДПСУ. У рамках досудового розслідування правоохоронці встановили, що містянка організувала схему переправлення осіб через державний кордон України поза пунктами пропуску. За це вона вимагала грошову винагороду в розмірі 7000 доларів. Підозрювана зустрічалася із замовниками особисто, детально інструктувала їх щодо маршруту, необхідних речей та дій, які дозволяли уникнути викриття. За її планом, переправлення мало відбуватися в Закарпатській області. Під час наступних зустрічей з клієнтами жінка уточнювала деталі, наголошуючи на важливості дотримання інструкцій, мінімізації багажу та ретельної підготовки. Вона пояснювала, як поводитися під час перевірок та уникати викриття з боку компетентних органів. Згодом організаторка визначала конкретний день виїзду до Ужгорода для реалізації плану», - йдеться у повідомленні.
10 січня, у результаті проведення обшуків, поліцейські ліквідували схему незаконного перетину кордону чоловіками призовного віку.
Слідчі слідчого управління ГУНП, за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури, повідомили жінці про підозру в учинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) КК України. Судом їй було обрано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.
Законодавством за такий злочин передбачено до 9 років позбавлення волі.
Пресслужба прокуратура області зазначає, що за даними слідства, у жовтні-грудні 2024 року житомирянка, засновниця місцевої благодійної організації, розробила схему з незаконного переправлення через державний кордон України військовозобов’язаних.
«Чоловікам призовного віку, яким тимчасово обмежено виїзд до інших країн, вона пропонувала організувати нелегальний перетин кордону поза пунктом пропуску. Для цього відправляла клієнта в одну із західних областей, звідки мав відбутися піший перехід кордону на територію сусідньої держави. Вартість послуги становила 7 тис. доларів США, які ухилянт мав їй сплатити у день від’їзду. Підозрювана надавала клієнту консультації і поради щодо проходження певних процедур з метою уникнення викриття правоохоронцями нелегального перетину. У ході досудового слідства встановлюватиметься ймовірна причетність фігурантки до інших фактів незаконного переправлення чоловіків призовного віку за кордон. Наразі підозрюваній обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту», - зазначається у повідомленні.
Управління СБУ в Житомирській області інформує, що фігурантка «втемну» використовувала свого сина, який є директором цього фонду і офіційним підписантом організації: жінка пропонувала потенційним ухилянтам спершу офіційно «працевлаштувати» їх у благодійну організацію, згодом – гарантувала безпроблемний виїзд до Європейського Союзу як водія, що перевозить гуманітарну допомогу.
Пресслужба Держприкордонслужби інформує, що за даними слідства наприкінці 2024 року зловмисниця налагодила незаконну схему переправлення військовозобов’язаних до Словацької Республіки на ділянці західного кордону: вартість послуги становила 7 тис. доларів США, які зацікавлена особа повинна була їй передати у день від’їзду, за це учасник нелегальної подорожі отримував відповідні консультації й поради, як перейти кордон поза пунктами пропуску та не натрапити на прикордонників.