|
Обличчя сучасного етно-року Олег Скрипка у дитинстві мріяв грати зайчика, збирав вату і був зірковим баяністом.
Перші сім років життя головного "ВВ-шника" пройшли у таджицькому Ленінабаді, нині Ходженті. Саме там довелося пережити першу свою трагедію майбутній зірці.
Як пише "Сегодня", тамтешні азіатські дітлахи були худенькими, тому роль Ведмедика у дитсадку завжди діставалася Олегові. А тим часом, маленький Скрипка потай мріяв про ролі Зайчика.
Олег Скрипка мріяв стати зайчиком, але йому довіряли лише роль ведмедика |
Пам‘ятає музикант і як у дитсадку вивозили дітей на поле збирати бавовну. Малеча вибирала з сухих бавовняних коробочок вату і акуратно, аби не подряпатися, складала її у фартухи-кишені.
І звісно, чи не найбільше спогадів пов‘язано у Скрипки з музикою. Як він зізнався пізніше, артистом Олег став, тому що цього підсвідомо хотіли його батьки, "навіть тоді, коли голосно декларували: "Було б добре, якби ти став інженером або лікарем".
До слова, батько Скрипки Юрій Павлович - лікар, працював начальником лабораторії відділу профзахворювань. Мама співака Ганна Олексіївна була вихователькою у дитсадку. А зійшлися батьки Олега саме завдяки музиці.
У зірки Скрипка потрапив через батьків |
Як пише видання, у батька був дуже гарний голос. Цим голосом він і спокусив свою майбутню дружину, у якої на той час був інший залицяльник.
Тато й відрядив сина у єдину в маленькому Кіровську Мурманської області музичну школу. Навчання там було недешевим. Доки підібрали Олегу музичний інструмент довелося поламати голову.
Від піаніно малий Скрипка відмовився категорично. Класу гітари не було, мандаліни з балалайками здавалися йому несерйозними. Скрипку теж не захотів.
"Скрипка - складний інструмент і не мій, і характер у мене, вибачите за тавтологію, не скрипковий", - казав пізніше Скрипка. Слово "акордеон" Олегу здавалося важким у вимові. Врешті вибір зупинили на баяні.
Олег заграв на баяні, бо слово "акордеон" важко вимовлялося |
Педагоги навіть закрили очі на те, що 7-річному Скрипці не вистачало одного року для вступу до музшколи - казали, був музично обдарованим. За зізнанням Олега, йому дуже подобалося там.
"Коли дізнавався, що хтось з дітей не дійшов до уроку, а баян використовував як футбольні ворота, то дуже дивувався. Ще мені пощастило з учителем. Він був молодий і грав у рок-команді. Не мучив мене гамами, а відразу запитав: "Що ти хочеш грати?" Я сказав: "Музика з програми "Время", "Smokie" і "ABBA", - розповідає Скрипка виданню.
І коли додому до Скрипок приходили гості, 7-річний Олег дивував їх тим, що сідав і виводив популярні тоді "Money, money, money..."
Скрипка обожнював село. Усі його літні канікули проходили у Гільцях Чернухінського району Полтавської області |
"Потім почав підбирати сам. А в 4-му класі мене до себе викликав директор музшколи: "Хочемо створити експериментальний композиторський клас і тебе запросити у нього. Це був ще один додатковий урок, напевно, з цієї причини ніхто більше у клас ходити не захотів, і я був єдиним учнем. Два роки поспіль директор викладав мені композицію. Свої перші твори пам'ятаю дотепер", - згадує зірка.
У звичайній школі Олегу баян теж згодився. На ньому він грав музичну композицію по Твардовському "Василь Тьоркін". Він, власне, і був Тьоркіним - грав, танцював і співав.
А перший "груповий" рок-досвід фронтмен "ВВ" отримав у КПІ |
"Модним хлопцем у селі я став з 8 років. Кликали на всі місцеві гулянки: хтось хату побудував, заміж виходить, дитину народив..," - веде далі фронтмен "ВВ".
Десь у той же час у його репертуар увійшла "Ти ж міні підманула" і неканонічні куплети. А у 15-16 років у Скрипки почав ламатися голос. Тьоркіна співати він вже не міг і думав, що ніколи вже не заспіває. Але потім прилаштувався до своїх нових голосових можливостей.
Але оскільки музикантом Олег бути й не збирався, то пішов у КПІ на радіоінженера, а потім працював у НДІ. Та перша рок-група для Скрипки теж була у КПІ.
Фото з сайту "Сегодня"