Як повідомляє прес-служба Житомирської ОДА, для забезпечення виконання доручення Президента України щодо створення в Україні не менше 1 млн. нових робочих місць в області упродовж січня – листопада 2006 року за результатами моніторингу, якій здійснює головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації у всіх сферах економічної діяльності створено 28,8 тис. нових робочих місць, що становить 96,0% річного завдання.
Найкраще була організована робота по створенню нових робочих місць у Баранівському, Бердичівському, Брусилівському, Ємільчинському, Житомирському, Коростишівському, Народицькому, Овруцькому, Попільнянському, Ружинському, Червоноармійському районах, які уже виконали річне завдання.
Робота по створенню нових робочих місць дала можливість службі зайнятості працевлаштувати упродовж зазначеного періоду 37,6 тис. безробітних громадян, їх чисельність зменшилась із 33,7 тис. станом на початок року до 27,7 тис. станом на 1 грудня п.р. або 18%.
Рівень працевлаштування незайнятого населення зріс із 36,4% у минулому році до 40,5% у поточному році, навантаження незайнятого населення на одне вільне робоче місце зменшилось із 10 осіб станом на початок року до 7 осіб станом на 1 грудня.
Однак проблемним питанням в області є зайнятість сільського населення. Більше половини безробітних області – це жителі сільської місцевості. На обліку в центрах зайнятості станом на 1 грудня поточного року перебуває 14,2 тис. безробітних жителів села або 54 відсотки від загальної чисельності.
Однією з головних причин зростання сільського безробіття є несприятливі умови для розвитку фермерського господарства та підприємництва у сільській місцевості. Зокрема, це відсутність безвідсоткових або пільгових кредитів для сільських жителів для початку власного бізнесу та ведення фермерського господарства.
З метою покращення зайнятості сільського населення головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації подано пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Законів України „Про фермерське господарство” та „Про особисте селянське господарство”, у частині надання безвідсоткових або пільгових кредитів для селян.