19 квітня в Житомирі, на Новому Бульварі, 7, відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки видатному українському державному і політичному діячеві Олександру Шумському.
Про це повідомляє прес-служба Житомирської міської ради.
«Сьогодні ми повертаємо до життя ще одну сторінку нашої історії, увіковічнюємо пам’ять нашого видатного земляка, справжнього патріота України – Шумського Олександра Яковича, - сказав на відкритті мер Житомира Володимир Дебой. - Ми поступово відроджуємо традиції нашого старовинного міста. Адже кожен його куточок є історією. Житомир має велику історичну цінність, культурні здобутки та видатних людей, які прославили нашу державу. Тому сьогодні ми зробили ще один крок вшанування світлої пам’яті наших земляків.
Також у святковому відкритті дошки та урочистому піднесенні квітів узяли участь доктор історичних наук Юрій Шаповалов, заслужений журналіст України Георгій Мокрицький, учні, студенти та громадськість міста.
Шумський Олександр Якович (1890-1946) — громадський, політичний і державний діяч.
Народився в с. Боровій Рудні Житомирського повіту Волинської губернії.
У 1915—1916 рр. проводив революційну агітацію в армії (зокрема, на фронті). Навесні 1917 р. — делегат корпусного, армійського і фронтового з’їздів солдатських комітетів; з літа 1917 р. — член Київської губернської земельної управи. З листопада 1917 р. — член Української Центральної Ради (співробітник Комісії для розроблення земельного закону); тоді ж обраний до Центрального Комітету Української партії соціалістів-революціонерів (УПCР).
Член фракції «боротьбистів», Української комуністичної партії (боротьбистів), Галицького бюро при ЦК КП (б), народний комісар освіти УCРР, член Політбюро і Оргбюро ЦК КП (б) У.
У 1933 р. заарештований у справі «Української військової організації» і засуджений до десятирічного ув’язнення; у 1933—1935 рр. перебував на Cоловках, з 1935 р. — на засланні у м. Красноярську, під час якого чинив активні протести (голодування, звертання з листами до Й. Cталіна) з вимогою реабілітації.
У вересні 1946 р. вбитий за розпорядженням Й. Cталіна, М. Хрущова та М. Кагановича по дорозі з Cаратова до Києва.
Фото прес-служби міськради