Усі завдання, які були поставлені перед податковою службою Житомирської області щодо виконання державного і місцевого бюджетів, у 2011 році перевиконані. Про це заявив голова державної податкової служби у Житомирській області Сергій Шинкаренко під час проведення прес-конференції 31 січня 2012 року. До зведеного бюджету України від платників податків Житомирщини надійшло понад 2,6 млрд. грн. платежів, контроль за якими покладено на органи державної податкової служби області, що на 403 млн. грн. або на 18% більше надходжень 2010 року. До державного бюджету України надійшло 1,2 млрд. грн., що більше минулорічного показника на 215,5 млн.грн. або на 22,5%. До місцевих бюджетів надійшло 1,4 млрд. гривень., що більше платежів попереднього року на 187,5 млн. грн.. або на14,6%.
За його словами, такі досягнення є наслідком впровадження нових підходів в роботі податкової служби, які стали можливими завдяки дії норм Податкового кодексу України.
Про це повідомляє сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Житомирській області.
Сергій Шинкаренко наголосив, що позитивні тенденції спостерігаються по всім напрямкам роботи.
Так, з моменту набрання чинності Податкового кодексу, не дивлячись на двояке відношення до нього, кількість платників податків Житомирщини збільшилась: станом на 1 січня 2012 року в області проводять діяльність 24,5 тис. суб’єктів господарської діяльності – юридичних осіб, кількість яких порівняно з 2010 року зросла на 575 суб’єктів, в області також активно працюють 70,3 тис. суб’єктів господарювання – фізичних осіб.
Якщо на початку 2011 право на автоматичне відшкодування ПДВ не мав жоден платник Житомирської області, то на кінець 2011 року таке право отримали 16 платників на загальну суму 52,1 млн.грн.
Щомісяця в області збільшується кількість платників, які подають податкову звітність в електронному вигляді. Сьогодні в електронному вигляді уже звітує 95% платників ПДВ.
Зменшення на 30% кількості проведених перевірок не вплинуло на ефективність контрольно-перевірочної роботи державних податкових органів області: до бюджету додатково нараховано узгоджених податкових зобов’язань у сумі 66,7 млн.грн., що на 2,1 млн.грн. більше, ніж за аналогічний період 2010 року.
І все це досягнуто не за рахунок «податкового тиску» на реальний сектор економіки, а за рахунок системного та координованого «наступу» на «тіньовий» сектор економіки. Протягом 2011 року на території Житомирської області взято на контроль 102 суб’єкти господарювання – юридичні особи, які у своїй діяльності використовують схемний податковий кредит. По результатам контролю зазначеної категорії платників податків зменшено бюджетне відшкодування на 1,7 млн.грн., зменшено залишок від’ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на 5 млн.грн..
Суттєвим джерелом наповнення бюджету є використання результатів претензійної роботи. З початку року податковою службою області в судах виграно 3720 справ на загальну суму 754,9 млн.грн.
Завершуючи свій виступ перед представниками засобів масової інформації, голова ДПС області зазначив, що в арсеналі податкових органів є чимало різноманітних механізмів для прийняття оперативних рішень з метою забезпечення надходження у державний бюджет коштів від реального сектору економіки. Головними пріоритетними напрямками роботи податкової служби Житомирської області на 2012 рік Сергій Шинкаренко назвав:
- Створення принципово нової системи адміністрування податків і зборів,
- Податкова служба повинна стати одним з провідних стимуляторів зростання економіки, регулятором інвестиційного клімату,
- Забезпечення стійкого наповнення державного та місцевих бюджетів.
- Стабілізація податкового законодавства.
- Створення нової податкової культури і її пропаганда серед всіх учасників податкового процесу.
Голова ДПС в області відповів на запитання представників засобів масової інформації, подякував їм за співпрацю та активну позицію у пропаганді податкової культури серед громадськості Житомирщини.