Економіка

Ексвласник житомирської кондитерської фабрики програв суд проти України: позовні вимоги на 100 мільйонів доларів відхилені

21 November 2024, 17:20

Мін’юст успішно захистив інтереси України у справі за позовом Ігоря Бойка.

Про це 19 листопада 2024 року повідомила пресслужба Міністерства юстиції.

«Міністерство юстиції України успішно захистило інтереси держави у справі за позовом Ігоря Бойка, громадянина США та росії, проти України, поданим на підставі угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій. За результатами розгляду справи позовні вимоги на загальну суму 100 мільйонів доларів США були відхилені в повному обсязі. Адміністративне забезпечення розгляду справи здійснювала Постійна палата третейського суду в Гаазі, Королівство Нідерланди (Ігор Бойко проти держави Україна, справа № 2017-23)», - йдеться у повідомленні.

Раніше в юридичній пресі зазначалося, що Позивач заявляв позовні вимоги щодо відшкодування збитків у розмірі 100 мільйонів доларів США, мотивуючи це експропріацією його частки корпоративних прав у юридичній особі, що здійснює діяльність у кондитерському бізнесі.

«Позивач був представлений міжнародними радниками за підтримки фонду з юридичного фінансування. Протягом розгляду справи, що розпочався ще в 2017 році, Позивач неодноразово робив заяви в медіа, які принижували статус України, з очевидним наміром здобути підтримку у справі, а також у своєму трактуванні подій», - інформує Мін’юст.

Високоповажний арбітражний трибунал у складі сера Деніела Бетлехема (головуючий арбітр), доктора Гаетана Верхусела та професора Роберта Вольтерри встановив, що Позивач не зміг довести ані законність набуття інвестицій, ані факт порушення Україною Угоди.

Україну представляли юристи Міністерства юстиції України, юридичної фірми «Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan UK LLP» та Адвокатського об’єднання «Юридична Фірма «Астерс».

Нагадаємо, позов Ігоря Бойка до держави Україна на суму понад 100 млн доларів пов’язаний із ситуацією навколо кондитерської фабрики у Житомирі, в квітні 2018 року Міністерство юстиції закупили у юридичної фірми «Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP» (США) послуги з юридичного консультування та представництва впродовж 2018 року за 1 млн 988 тис. 902 дол. 2 вересня 2019 року Мін’юст уклало угоду з цією ж фірмою про юридичні послуги на 2,20 млн доларів, що на той час було еквівалентно 55,26 млн грн.

Скриншот з тендерної документації

Як повідомляв Житомир.info, 23 листопада 2015 року Тернопільський окружний адміністративний суд повернув Житомирську кондитерську фабрику у власність ЗАТ «Житомирські ласощі». Загострення протистояння на кондитерській фабриці почалося ввечері 30 грудня 2015 року. За словами мера Житомира Сергія Сухомлина, на фабриці були присутні «тітушки» від обох сторін конфлікту - ЗАТ «Житомирські ласощі» і ТДВ «ЖЛ». В ніч з 4 на 5 січня 2016 року фабрику штурмували. Вранці 5 січня підприємство оточили правоохоронці і цього ж дня сторони підписали меморандум щодо призупинення конфлікту навколо Житомирської кондитерської фабрики.

26 квітня 2016 року Верховний Суд України прийняв рішення у справі Житомирської кондитерської фабрики: залишив чинним рішення Вищого адміністративного суду України та Житомирського окружного адміністративного суду, якими визнано незаконним припинення ЗАТ «Житомирські ласощі» та створення ТДВ «ЖЛ».

У серпні 2017 поліція завершила досудове розслідування щодо ексголови правління Житомирської кондитерської фабрики Ігоря Бойка за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 ККУ (Заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом використання свого службового становища). 1 грудня 2017 року Печерський районний суд Києва заарештував Ігоря Бойка на два місяці з альтернативою у вигляді застави в розмірі 48,6 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд Бойко ЖЛ Житомирські ласощі Мін'юст кондитерська фабрика 
Матеріали по темі