Днями ЦВК оприлюднила Постанову № 492 від 17 серпня 2012 року про відмову в реєстрації деяким кандидатам у народні депутати, у тому числі й по 66 виборчому округу Житомирщини з центром у м. Малині. Вказана Постанова викликала широкий резонанс у ЗМІ та серед населення Житомирщини. Причина резонансу, прізвище одного з претендентів на депутатський мандат, а саме – Рудченко, ім’я та по батькові якого, Микола Миколайович. Як відомо, на Житомирщині є лише одна відома людина з таким прізвищем. Це нинішній народний депутат, екс – губернатор, який задовго до старту виборчої кампанії заявляв про ймовірність балотуватись у народні депутати в Малинському виборчому окрузі на виборах 28 жовтня 2012 року.
Щойно інтернет – сайти опублікували зміст Постанови із заголовками, у яких фігурувало прізвище Рудченко, працівники приймальні нардепа, він особисто та його помічники потерпали від шквалу дзвінків з одним запитанням: Чому зняли? Справа в тім, що ЗМІ подали викривлену інформацію, не розібравшись із термінологією, яка дає відповідь на дане запитання: «відмовлено в реєстрації», і «скасовано реєстрацію». Вказаній особі, про яку йшлось у Постанові, і яка 1977 року народження та працює старшим охоронцем товариства з обмеженою відповідальністю, проживає в місті Києві, про що йдеться в біографії, було саме «відмовлено в реєстрації».
А наш земляк Микола Рудченко був зареєстрований ЦВК ще 3 серпня і, якби мова йшла про нього, то реєстрацію мали б скасувати.
Але ж питання не втому, «відмовили чи скасували», а в тому, чому молодий охоронець приватної фірми вирішив зайнятись політикою… Щоправда, дивного в цьому нічого немає, адже у парламенті нинішнього скликання десятки охоронців, масажисток, секретарок і водіїв, що змінили професію, присвятивши своє трудове життя законотворчій діяльності.
Що стосується Рудченка – охоронця, за словами народного депутата Рудченка Миколи Миколайовича, зареєстрованого кандидатом у народні депутати, намагання зареєструвати цю особу – це чергова спроба одного з 16 здобувачів депутатського мандату в окрузі № 66 незаконними методами виграти вибори. На прес – конференції для ЗМІ Микола Рудченко зауважив, що «рейтинговий» кандидат, прізвище якого ми не називаємо з етичних причин, таким чином хотів сфальсифікувати волевиявлення людей. Якби в бюлетені було два Рудченки, людям важко було б визначитись, хто є хто. Микола Миколайович повідомив, що це не перша спроба застосування проти нього брудних технологій, і що він передбачає і надалі дезінформацію населення, тиск і брехню з боку кандидата, який вважає Рудченка серйозним опонентом і непереборною перешкодою для здобуття ним депутатського мандата.
Кілька місяців тому під тиском пресу було зобов’язано надрукувати дуті рейтинги, у яких явним лідером з великим відривом від інших у 66 окрузі був провладний кандидат. Але, маніпуляція громадською думкою йому не допомогла, а замовивши соціологічне опитування і побачивши свій реальний рейтинг, цей кандидат почав вдаватись до рішучих дій, аби змінити ситуацію і вибити з колії справжнього лідера рейтингу. Його методи - це обман, приписування собі чужих заслуг, роздавання грошей та подарунків. Поки що і це не допомогло. Тому було намагання зареєструвати ще одного Рудченка. Варіант теж не пройшов. Що буде далі? Побачимо, яких меж сягне людська фантазія і зухвалість у намаганні будь – що стати депутатом, - зазначив Микола Рудченко. Його принципова позиція: «дотримання законності і чесна боротьба, а люди і Бог розсудять, хто найдостойніший і багаторічною працею заслужив право і надалі бути народним обранцем».
Прес – служба народного депутата України Миколи Рудченка