Сотні бердичівлян вийшли на акцію «За чисту воду».
Більше половини показників, на які санстанція тестувала воду у р. Гнилоп’ять, перевищують допустимі норми. Наприклад, заліза тут у 4,5 рази більше, а аміаку, якого взагалі не повинно бути три міліграмм на один літр води. Люди скаржаться, що від водопровідної води тхне багнюкою і вона має червонуватий колір.
Пенсіонерка Ніла Гронська щодня ходить за водою до криниці. Жінка скаржиться, тарифи на воду ростуть, а от пити її не можна.
«Її неможливо пити. Вона ржава, вона брудна, смердюча, таку воду неможливо пити. Не тільки пити, нею не можна зуби почистити, вже не кажучи, щоб випрати білизну», - скаржиться жінка.
Галина Романчик, мешканка м. Бердичева теж скаржиться на якість води: «Вода смердить, пити її не можна, прати не можна, кашу зварити дітям не можна. Я хворію, вже тридцять років сердечниця, я таблетку не можу запити. Поставила відро, щоб вода відстоялася, так мулу на два сантиметри і черви завелися», - розповіла жінка.
Очисні системи місцевого водоканалу із брудною річковою водою не справляються. Нітрати і аміак навіть після очистки залишаються у водопровідній воді. Лікарі кажуть, вживати таку воду небезпечно для здоров’я.
Медпрацівник Ірина Кривошеєкова каже, що ці речовини призводять до захворювань імунної системи, що тягне за собою виникнення онкологічних хвороб, сечовивідної системи, шлункорво-кишкового тракту, хвороб шкіри. Також це негативно впливає на зуби і ясна людей.
«На водоканалі Бердичева вже стоїть нова фільтрувальна станція. Але навіть нове обладнання проблем із водою не вирішить. Треба замінити мережі водопостачання і водовідведення, яким вже понад 70 років», - розповідає кандидат у народні депутати України по 63 виборчому округу Святослав Піскун і зазначає, що очищена вода повинна не лише потрапляти до домівок бердичівлян, а й потребує очищення перед поверненням у Гнилопять.
«Вода повинна не просто прийти до кранів очищена, вона повинна повернутися у річку Гнилопять через спеціальні колектори і спеціальні системи, щоб ця вода знову не забруднювала річку. Я, як народний депутат, запропоную уряду і подам відповідне подання до бюджетного комітету про виділення бюджетних коштів на чисту воду міста Бердичева», - повідомив Святослав Піскун.
На будівництво очисних споруд водопостачання і водовідведення потрібно 8,5 млн. грн.. Таких грошей у місцевому бюджеті немає. На загальноміській акції «За чисту воду» бердичівляни зібрали підписи, аби уряд виділив кошти на модернізацію водопровідної системи міста.
Прес-служба кандидата у депутати Святослава Піскуна