Як відомо, 2 жовтня 2012 року Верховна рада відмовилася продовжувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2014 року.
За словами народного депутата України Павла Жебрівського, сьогодні агрохолдинги продовжують нарощувати потужність, викуп землі продовжується опосередкованим шляхом, через різні механізми. Тому країні потрібна повноцінна аграрна реформа, вважає він.
На його думку, останнім часом Верховна Рада прийняла декілька шкідливих для села законодавчих актів. Зокрема, у першому читанні законопроект про ринок землі.
«До виборів він заморожений, але якщо в парламенті збережеться провладна більшість, закон приймуть у другому читанні без особливих правок», – наголошує політик.
Другий шкідливий документ – закон про земельний банк, який порівнюють зі столипінською реформою.
«Земельний банк – це перший крок до приватизації землі у великих розмірах. Банк може бути корпоратизований, акції викуплені. Таким чином, з легкої руки близько 7-9 млн. гектарів землі (або 20-26% всіх орних земель України) опиняться в руках людей, наближених до влади. Це загрозливі дзвони для нашого усвідомлення, що земля може перейти в руки кількох сімей достатньо швидко і за невеликі гроші», – підкреслив Павло Жебрівський.
Народний депутат чітко окреслив свою позицію та позицію Української платформи «Собор» стосовно даного питання. У першу чергу, партія виступає за те, щоб держава була єдиним суб’єктом, який зможе викупати землі сільськогосподарського призначення.
«Сьогодні, згідно з соціологічним дослідженням, 40% людей готові продати землі сільгосппризначення. Це, як правило, люди похилого віку, які не мають спадкоємців, або ті, хто отримали землю в спадок, але виїхали і не мають зв’язків з селом. Такий викуп може продовжуватися десятки років, він не має бути примусовим», – акцентує Павло Жебрівський.
Потім земля, викуплена державою, має надаватися на конкурсних засадах у довгострокову оренду, у першу чергу, тим людям, які живуть у даному населеному пункті.
Також повинна існувати диференціація користувачів сільськогосподарських земель. Дрібний фермер повинен отримувати найбільшу дотацію від держави на посівну одиницю, кілограм м’яса чи літр молока. Середній фермер, у підпорядкуванні якого від 2 тис. гектарів і більше, не повинен отримувати дотації. Латифундисти ж повинні сплачувати такі ж податки, які сьогодні платить промисловість, вважає Павло Іванович.
«Таким чином, державна політика буде розрахована на самозайнятість, на те, щоб люди, які живуть на землі, користувались нею і отримували прибуток, розвиваючи населений пункт, в якому живуть. Село – це не тільки економічна категорія, а й економічно-соціокультурна одиниця складової українського суспільства, і підходити до землі тільки як до засобу виробництва, на наше переконання, неправильно», - наголосив Павло Жебрівський.
Політик зауважив, що останнім часом об’їздив чимало сіл по Україні, де виступав перед людьми.
«Саме така позиція знайшла найбільшу підтримку в селян», – підкреслив народний депутат.
Нагадаємо, що Павло Жебрівський балотується на парламентські вибори по Бердичівському мажоритарному округу №63.
Вважаємо, що таку патріотичну державницьку позицію народного депутата України підтримають наші громадяни, прийшовши до виборчих дільниць і проголосувавши за опозиційного кандидата до Верховної ради України Павла Жебрівського, в іншому випадку «після виборів олігархи підгорнуть під себе чверть території України». ВИБІР Є!
Прес-служба кандидата у народні депутати Павла Жебрівського