Політика

У Бердичеві на Покрову козаки гуляли

15 October 2012, 10:10

 На Велике православне свято Покрову Пресвятої  Богородиці Бердичів перетворився на справжнє  козацьке містечко.   Тут стріляли з гармати,  танцювали  і співали народних  пісень та смакували козацьку кашу. Подивитися на козацькі забави  прийшли сотні бердичівлян. 

Для козаків свято Покрови Пресвятої  Богородиці, одне  із найшановніших. Бо саме на Покрову   проходили вибори отамана. Козаки вірили,  що  Свята Покрова їх  захищає,  а  Пресвяту  Богородицю   вважали своєю заступницею   і покровителькою.   Тому у день Великого православного свята Покрови Пресвятої  Богородиці відзначають і день українського козацтва.  

Грандіозне  козацьке свято  у Бердичеві пройшло за підтримки  кандидата у народні депутати України Святослава Піскуна,  який є   генерал-осавулом козацького війська.   Козаки та усі,  хто згадав про  славетні   козацькі коріння свого народу  гуртом  пройшли вулицями Бердичева  до пам’ятника великому кобзареві Тарасу Шевченку. 

У своєму виступі Святослав Піскун зазначив,  що  українське козацтво має глибоке коріння,  яке викорчувати  не вдалося ні ворожій силі,  ані часу. «Козацтво - це  та основа української  держави,  на  якій повинен базуватися державний устрій. Перша Конституція  була створена на  Запорізькій Січі  козаками  і  краще   закону,  аніж  був задекларований   козаками  людство ще не придумало. Конституція  козацтва була сама справедлива»,  - підкреслив Святослав Піскун.

 Крайовий  отамана  козацького товариства «Поліська Січ» Анатолій Шевчук зазначив,  що  «козацька ідея  дана українцям богом і не дарма   у нашому гімні ми всі співаємо ми браття козацького роду. Це той стержень та ідея   яка всіх нас  об’єднує». 

На усіх гостей та учасників свята у залі Бердичівського районного  будинку культури   пройшов концерт.  Повеселити душу та  пригадати давні українські пісні до Бердичева приїхав Черкаський академічний заслужений український народний хор.  На вулиці  усіх  гостей свята пригощали запашною  козацькою  кашею.    За словами  січовий  куховара, головна умова козацьких  страв – швидкість приготування.  Гаряча  і ситна козацька каша  з пшона та шматочками підчеревини  смакувала і дорослим, і малим.   

Українці здавна шанували козаків і вірили у їх  широку і щиру душу.  Минули віки  та  ця віра не зникла.    Козацьке слово непорушне і  безсумнівно буде   виконане. Слову Святослава Піскуна  люди вірять.

«Він людина слова,  він що обіцяє  те виконує. Людина,    яких  повинно бути більше в нашій Верховній Раді.   Тоді може буде лад в нашій країні»,  - каже одна із гостей свята.  

Козацьке свято з  частуваннями і народними піснями  кожному   подарувало  піднесений настрій і духовне збагачення,  стурбувало  величчю  української  історії.

 

Прес-служба кандидата у народні депутати України Святослава Піскуна

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі