Гроші на реформу освіти в Україні є. Їх можна взяти в офшорах.
Про це кандидат в народні депутати від Об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина» Лілія Гриневич заявила 24 жовтня під час прес-конференції у Житомирі.
«Ми маємо повернутися до первинної редакції статті 57 закону про освіту й встановити оплату праці вчителів, що є не нижчою середньої по промисловості, а викладачів вищих навчальних закладів – удвічі більшою. Коли я говорю про підвищення заробітних плат освітянам та науковцям – це не популізм. Гроші на це є. За останні 2,5 року 70 млрд. доларів були виведені мимо бюджету України в офшорні зони без оподаткування. Податки з цих великих коштів – це якраз гроші освіти, науки, медицини. У нашому пакеті законів є законопроект про обмеження виведення коштів в офшорні зони», - сказала Лілія Гриневич, №14 в партійному списку від Об’єднаної опозиції.
Також Гриневич розповіла, як буде діяти закон про перше робоче місце.
«Ми повинні стимулювати роботодавців до того, щоб вони вкладали в систему освіти. Тому що часто буває так, що людина здобула освіту, приходить на місце роботи, а роботодавець змушений її доучувати. Довіра роботодавця до випускника сформується тоді, коли він буде залучений до процесу формування вимог до випускника. Якщо ж роботодавці вкладають гроші в освіту, то ці кошти мають бути віднесені до витрат на виробництво. Тоді вони по-іншому оподатковуються. Також, відповідно до законопроекту, буде вимога до роботодавців певну квоту місць виділяти під молодих спеціалістів», - розказала Гриневич.