Несистемність і неузгодженість в питаннях будівництва, ремонту і експлуатації доріг, а також безконтрольність витрат державних коштів – головні проблеми жахливого стану українських доріг, – заявив лідер Об`єднаної опозиції Житомирської області, народний депутат України Геннадій Зубко в прямому ефірі 5-го каналу увечері 6 лютого.
Він нагадав, що два роки тому в Україні скасували окрему сплату транспортного збору, включивши його у вартість бензину.
«Такий крок пояснювали тим, що платитиме більше той, хто більше їздить, і саме за рахунок цього ми покращимо стан доріг. Не відбулося практично нічого. З кожного літра бензину відраховуються гроші на утримання доріг, але куди вони йдуть – загадка. Люди стоять в корках, машини ламаються, потрапляючи в жахливі ями. При цьому від Укравтодору ми чуємо тільки загальні фрази», – заявив Зубко в ефірі програми «Час. Підсумки дня».
За словами представника ВО «Батьківщина», сьогодні потрібно визначитись, скільки конкретно потрібно оновлювати кілометрів доріг кожного року.
«750 мільярдів – це просто сказати цифру, яку не можливо виконати. Якщо сьогодні ці 750 мільярдів будуть розкладені у часі, буде показано конкретно, хто, де і як повинен виконати ремонт чи прокласти нову дорогу, то може бути результат. А коли ми бачимо, як зараз кидають лопатами гарячий асфальт в калюжі, про яку якість ми можемо говорити. Не говорячи вже про те, що зараз всі турбуються тільки про асфальт, в той час як руйнується він і через застарілі комунікації під землею, які ніхто й не думає міняти», – наголосив Геннадій Зубко.
За інформацією Зубка, крім нераціональних витрат грошей на ремонти, працівники автодору ще й мають заборгованість по зарплаті.
«До мене звернулися працівники житомирської дільниці експлуатації доріг Житомирського облавтодору. Вони наразі отримали зарплату тільки за жовтень 2012 року, а вже лютий 2013! Я зробив з цього приводу депутатське звернення, але про яку мотивацію до роботи можна говорити в цій ситуації?», - повідомив народний депутат від Житомира.
Геннадій Зубко також підкреслив, що до питань контролю за станом доріг слід активніше залучати громаду і громадські організації. Він нагадав, як минулої осені в Житомирі були прискорені ремонти прибудинкових територій після того, як опозиція зібрала 15 тисяч підписів житомирян з вимогою ремонту асфальтового покриття.