Політика

Екс-нардепи виміряли у Житомирі «температуру суспільства»

19 February 2013, 10:23

 Чи здатне громадянське суспільство в Україні формувати альтернативну політику? Круглий стіл під такою темою пройшов у Житомирі 18 лютого за участю лідера політичної партії Українська платформа «Собор», народного депутата України трьох скликань Павла Жебрівського, депутатів Верховної Ради попередніх скликань Тараса Стецьківа та Володимира Філенка, а також письменника і громадського діяча Віталія Капранова.

На зустріч запрошувались лідери та представники громадських організацій області. Мета заходу – обговорити, якою буде Україна, якщо громадянське суспільство значною мірою формуватиме інтелектуальний потенціал нації та впливатиме на дії сьогоднішньої влади.

Житомир – не перше українське місто, в якому проходили подібні політичні дискусії у форматі круглого столу. Аналогічні зустрічі вже відбулися у Луцьку, Львові, Ірпені, Києві. У планах – до кінця лютого провести круглі столи-дискусії у Рівному, Тернополі, Черкасах, Полтаві та інших містах.

«Ми задумались над тим, що в Україні повинна бути альтернативна політика, альтернативні підходи до всього цього політичного тераріуму, який представлений в українському парламенті. Ми приїжджали на такі круглі столи у багато обласних центрів. Хотіли б зрозуміти, чи є запит сьогодні у людей на таку альтернативну політичну силу. Поїздивши по декількох обласних центрах, ми побачили, що дієва, активна частина суспільства розуміє - в Україні треба перейти від явища «одне думаю, друге роблю, а третє говорю» до «роблю, думаю й говорю одне й те ж». Однак, на жаль, у пересічного українця такого розуміння поки що немає. Але навіть інтелігенція не готова до конкретного плану дій. Отож ставимо собі за мету поспілкуватися з тими активними людьми, яким не імпонує те, що робиться в українському політикумі, для того, щоб викристалізувати певний план дій, запропонувати і почати його творення», - пояснив мету круглого столу Павло Жебрівський.

На думку Тараса Стецьківа, проведення зустрічей-дискусій у різних регіонах України допоможе визначити настрій громадськості й виміряти «суспільну температуру».

«Це спроба поміряти суспільну температуру й дізнатися, наскільки високий градус кипіння: наскільки люди здатні до дій. Це спроба побудувати певну лінію політичної поведінки, спираючись на думки громадських і політичних активістів у регіонах», - наголосив Тарас Стецьків.

Володимир Філенко відзначив, що хоча нині запиту на альтернативну політику немає, потенційно він таки існує.

«Сьогодні певного запиту на альтернативу немає, але ми переконані в тому, що такий запит потенційно існує, він відкладений в часі», - наголосив Філенко.

Особливо сприятливе середовище для творення нової політики громадський діяч Віталій Капранов помітив саме у Житомирі.

«Житомир зарекомендував себе як край людей конструктивних, поміркованих. Тут можна дійсно народити якусь ідею і впровадити план з формування альтернативної політики», - каже Капранов.

Основою творення нової політики мають бути людські моральні цінності, переконаний лідер Української платформи «Собор» Павло Жебрівський.

«В першу чергу, ми маємо об’єднуватись на базі цінностей моралі: совісті, честі, гідності, самоповаги – тих речей, яких, на моє переконання, не вистачає сучасному політикуму», - підкреслив Жебрівський.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі