Політика

Журавський пояснив, що його законопроект спрямований на протидію входження кримінальних елементів у Раду

8 April 2013, 16:40

 На сторінці у Facebook народний депутат від Житомирської області Віталій Журавський проаналізував свій законопроект «Про внесення доповнень до Кримінального кодексу України щодо особливостей обчислення строків давності за злочини, вчинені деякими особами, уповноваженими на виконання функцій держави».

«Всі рівні перед законом. Це конституційне положення. Одначе є недоторканість у деяких категорій осіб – суддів,народних депутатів тощо. Цю юридичну колізію слід усунути.

Є два шляхи вирішення проблеми.

Перший. Внесення змін до ст.80 Конституції України,яка регламентує депутатську недоторканість. Проте це дуже складна процедура. Вона вимагає рішень двох сесій ( в першій необхідно отримати не менше 226 голосів,в другій – 300) із відповідними висновками Конституційного Суду. В часі, за умови політичної волі,це займе щонайменше рік.

Другий. Доповнити статтю 49 Кримінального кодексу України частинами шостою та сьомою,передбачивши,що недоторканість не звільняє від кримінальної відповідальності за вчинення злочинів ні до набуття особою статусу народного депутата,ні після завершення його каденції.

Це означає,наприклад,якщо особа скоїла злочин і з метою уникнення кримінальної відповідальності обралася до парламенту,чи,якщо в статусі народного обранця вчинила злочин,то перебіг давності притягнення до кримінальної відповідальності зупиняється і розпочинається з моменту,коли ці повноваження завершуються. Тобто,сховатися від закону від кримінальної відповідальності за термін давності не вийде. Скажімо,особа скоїла злочин за ознаками статті 122 Кримінального кодексу «умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження». За цим злочином термін давності 5 років. Це означає,що діюча недоторканість в разі прийняття мого законопроекту не дозволить винній особі уникнути відповідальності. І вона наступить відразу з моменту,коли повноваження народного депутата закінчаться. Відповідне покарання стане можливим і за злочини в сфері господарської діяльності тощо.

Другий шлях простий і якщо буде воля народних депутатів,то вищезгаданий законопроект можна прийняти вже цього року.

Стаття 49 Кримінального кодексу України встановлює такі сроки давності:

1) два роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі;

2) три роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі;

3) п'ять років - у разі вчинення злочину середньої тяжкості;

4) десять років - у разі вчинення тяжкого злочину;

5) п'ятнадцять років - у разі вчинення особливо тяжкого злочину.

Отже, законопроект спрямований на протидію входження кримінальних елементів у ВРУ, а також можливість купівлі місць у партійних списках», - написав Віталій Журавський на своїй сторінці у Facebook.

Прес-служба Віталія Журавського

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі