Приклад політичної партії "Українська платформа "Собор", яка дедалі активніше розгортає свою роботу в середовищі активістів громадських організацій, може бути як завгодно прокоментований, оцінений та сприйнятий. Але єдине, що вже зараз можна сказати однозначно - такий приклад не може бути проігнорований.
В принципі, активісти "Української платформи "Собор" нічого нового, здавалося б, і не придумали. Справді, політичні партії після того, як завершується період політичних "жнив", тобто після завершення чергової виборчої кампанії, починають знову "засівати поле". Так має бути, однак в Україні поки що до правил у побудові партійно-політичної роботи ставляться доволі поверхово. Партії, які напередодні та у період виборів розбудовують штаби, формують виборчі комісії, розміщують рекламу і поширюють роздатковий матеріал, після виборів кудись зникають. Навіть партії-переможці, які змогли отримати парламентську "прописку" у жовтні 2012 року, сьогодні нагадують про себе лише тим, як блокують трибуну Верховної Ради, або ж тим, як їх представники ледь не щомісяця вигадують чергову реформу, покликану "покращувати життя вже сьогодні".
Про інші партії, які до Верховної Ради не потрапили, виборці вже й забули. А от "Українська платформа "Собор" продовжує свою роботу у тому ж стилі, що й до виборів. Осередки партії, лідером якої є колишній народний депутат Павло Жебрівський, основні зусилля своєї діяльності зосереджують на спілкуванні з громадськими організаціями. На Житомирщині такі спілкування відбуваються, як правило, у вигляді засідань дискусійних клубів, проведенні "круглих столів", де обговорюються актуальні і злободенні питання. У лютому 2013 року "Українська платформа "Собор" відзначилася потужним засіданням "круглого столу" в Житомирі, куди на зустріч із відомими в Україні політиками Т.Стецьківим, П.Жебрівським та В.Філенком прибуло більше півсотні представників громадських організацій Житомирщини. Тема тієї зустрічі якраз і стосувалася співпраці політичних партій та громадських структур. А вже за місяць партійні осередки "Української платформи "Собор" ряду районів Житомирщини розпочали дієву роботу в середовищі громадських організацій.
У Бердичеві місцева парторганізація зорганізувала "круглий стіл" за участі представників тридцяти громадських організацій, які обговорили шляхи налагодження співпраці громадськості з органами місцевого самоврядування. У результаті проведеного заходу виникла ініціативна група, яка запропонувала міському голові створити громадську раду. В планах громадських активістів Бердичева - і пожвавлення роботи над створенням Статуту місцевої громади. А ось ще один "круглий стіл", організований партійцями "Української платформи "Собор" у Андрушівці, стосувався іншої, однак також важливої та актуальної проблеми українського села.
12 квітня 2013 року біля трьох десятків партійців та лідерів кількох громадських організацій Андрушівщини обговорили питання щодо перспектив та можливостей створення обслуговуючих кооперативів.
Не можна сказати, що питання щодо організації кооперативів є чимось новим чи аж надто революційним, однак потрібно обов’язково зауважити, що повсякденне життя засвідчує млявість роботи з організації роботи над створенням обслуговуючих кооперативів. Найперше, що впадає у вічі, це недостатня увага органів влади до того, як допомогти, розповісти, проконсультувати людей у процесі гуртування через кооперацію. Справа не лише у грошах, яких для організації обслуговуючих кооперативів потрібно не так вже й багато, а у тому, щоб навчити людей будувати свої стосунки через кооператив, а можливо, й бути у числі його засновників.
Розмова в Андрушівці тривала близько двох годин, а її учасники, серед яких була голова Житомирської обласної організації політичної партії "Українська платформа "Собор" Тетяна Романовська, висловлювали найрізноманітніші судження, думки та погляди на запропоновану організаторами "круглого столу" тему. Зрештою, з’явився у ході дискусії і конкретний результат. Учасники обговорення не лише дискутували, підтримували чи заперечували певні думки, але й висловлювали певні пропозиції. Достатньо слушною, на думку більшості учасників обговорення, стала пропозиція вивчити можливість створення спілки чи кооперативу із заготівлі сировини із лікарських рослин. Ще більшої підтримки отримала пропозиція проведення наступної зустрічі із представниками громади Андрушівського району, у ході якої будуть розглянуті прикладні питання, які виникають під час організації чи створення обслуговуючих кооперативів. Координатором такої зустрічі, яка передбачає участь у ній фахівців у галузі кооперативного руху, стане керівник Андрушівської районної організації партії "Українська платформа "Собор" Сергій Бойко. Протягом найближчого місяця у Андрушівському районі визначиться коло тих, хто виявив цікавість до створення обслуговуючих кооперативів. А тоді й настане час детального, предметного навчання з метою створення кооперативів у селах і селищах району.
Автор: Віктор Торенко