Так прокоментував своє сьогоднішнє послідовне голосування за скасування пенсійної реформи переможець 67 Чуднівського мажоритарного виборчого округу Віктор Развадовський. "Для мене не має значення політична приналежність автора законодавчої ініціативи. Визначальним при голосуванні є наслідки нормативно-правового акту для моїх виборців", - пояснив своє позитивне ставлення народний депутат до законопроектів позафракційного Сергія Міщенка (№ 1026) та представників фракції ВО "Батьківщина" Людмили Денісової і Андрія Сенченка (№ 1073).
Саме така позиція - небажання залежати від волі керівництва політичних партій - і пояснює його балотування на минулих парламентських виборчих перегонах шляхом самовисування. «Ви моя партія», - неодноразово наголошує Віктор Развадовський під час зустрічей з виборцями. І, що найважливіше, підтверджує це голосуванням у Верховній Раді України.
Черговий раз у цьому можна було переконатися 17 квітня поточного року, коли український парламент вдався до третьої та четвертої спроб відмінити сумні наслідки пенсійної реформи для переважної більшості наших громадян.
Як відомо, після внесення останніх змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та прийняття у 2011 році Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» пенсійний вік для жінок було підвищено з 55 років до 60 років, а для чоловіків з 60 років до 62 років. Мінімальний страховий стаж необхідний для призначення пенсії за віком у солідарній системі був збільшений з 5 до 15 років, а страховий стаж, необхідний для призначення повного розміру мінімальної пенсії за віком, збільшений для жінок з 20 до 30 років, а для чоловіків – з 25 до 35 років...
Дані нововведення призвели до того, що значна частина наших громадян, зважаючи на вітчизняні реалії, може і не дожити до мізерної для Європи пенсії. І це за умови, що Україна, відповідно до ст.ст. 1, 3 Основного Закону, є соціальною та правовою державою, а людина, її життя, здоров'я, честь, гідність, недоторканість та безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Більше того, відповідно до ст.22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесення змін до чинних нормативно-правових актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.
На жаль, і цього разу парламентаріям нового скликання не вдалося відмінити рішення своїх попередників. Для прийняття за основу законопроекту про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо поліпшення умов виходу на пенсію) (№1026) забракло трьох голосів. А проект Закону про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо відновлення пенсійного віку для жінок, страхового стажу та порядку визначення пенсії) (№1073) було віддано ще менше голосів - тільки 221 "ЗА" замість мінімально необхідних 226.
Прес-служба народного депутата Віктора Развадовського