Політика

У Житомирі «Український вибір» підняв питання децентралізації влади

18 April 2013, 13:50

16 квітня за ініціативи громадського руху «Український вибір» у Житомирі відбувся круглий стіл, присвячений перспективам розширення ролі громади у формуванні суспільно-політичного життя країни.

Захід був проведений в рамках проекту «Українська Федерація», ініційованого рухом «Український вибір».

Децентралізація влади та федералізація країни – потужний інструмент розвитку українського суспільства, переконаний координатор проекту Михайло Павлів.

«Ціль проекту - підняти питання децентралізації влади, питання місцевого самоврядування, політико-адміністративної і територіально-адміністративної реформи», - наголосив Михайло Павлів.

Стаття 5 Конституції України гласить: «єдиним джерелом влади в Україні є народ», однак, на думку Павліва, з народовладдям в Україні, м’яко кажучи, не дуже: влада та громада стоять по різні боки барикад.

«В Україні простий громадянин на рівні самоорганізації знаходиться з одного боку прірви, влада знаходиться з іншого боку прірви. Людина жодним чином не бере участі в процесі державного управління навіть на рівні місцевого самоврядування. По великому рахунку, нам, прихильникам децентралізації влади та підвищення ролі громади, абсолютно все одно: хто, яка політична сила буде ініціатором цього процесу. Головне - щоб місцева громада усвідомила себе громадою. Адже ненормальна, нездорова ситуація, що рішення в цій країні приймаються на одному гектарі землі в Печерському районі міста Києва», - наголосив Михайло Павлів.

Він, зокрема, зупинився на проблемі, котра не є екзотикою в українських регіонах: нерідко керівники на місцях, призначені центральною владою, лобіюють інтересами бізнесових структур, нехтуючи при цьому думкою громади.

«Влада регіональна завжди буде керуватися цілями і задачами того, хто її призначив. І це аж ніяк не виборці регіону, адже не вони призначали цього керівника, а конкретна людина чи група людей, і ця група буде мати свої цілі стосовно регіонів. Ось, наприклад, ситуація з розробкою титанових родовищ в Житомирській області: ось Фірташу так хочеться. Маючи тісні комунікації з нинішньою владо, він вирішує таким шляхом власні питання. Однак це аж ніяк не пов’язано з потребами та бажаннями жителів регіонів. Виборний губернатор, навіть якщо буде підкуплений якоюсь комерційною структурою, в будь-якому разі оглядатиметься на своїх виборців через бажання бути переобраним», - зазначив Павлів.

Децентралізація влади тісно пов’язана територіально-адміністративною реформою, що дозволить скоротити кількість чиновників, а отже і зменшити бюрократичне навантаження на державу.

Однак укрупнення регіонів аж ніяк не означає, що, аби вирішити певні питання, українцю доведеться їхати «за три-дев’ять земель». Якраз – навпаки.

«Якщо реформу правильно провести, взагалі нікуди їхати не доведеться: усе буде вирішуватись на місці, в якихось п’яти хвилинах ходьби», - підкреслив Михайло Павлів.

Крім того, активісти «Українського вибору» переконані, що федеративний устрій держави допоможе згладити гострі кути у стосунках між східними та західними регіонами країни.

Житомир.info

 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі