Сьогодні, 26 квітня 2013 року - двадцять сьома річниця аварії на Чорнобильській АЕС, день вшанування жертв найбільшої техногенної, соціально-екологічної катастрофи за всю історію ядерної енергетики.
Тільки за оприлюдненими даними у приборканні чорнобильського смертоносного смерчу - на той час не тільки невидимого, а невідомого безжалісного ворога - брали участь від 600 до 850 тис. осіб. Причому, понад 350 тис. - громадяни України, третини з яких, на превеликий жаль, уже нема серед живих.
За організаційного сприяння народного депутата Віктора Развадовського у районах та містах Житомирщини живим героям мирних часів була створена можливість разом зустрітися, поспілкуватися, переглянути документальні фільми про причини та наслідки ядерного вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС.
Зокрема, біля сотні ліквідаторів наслідків Чорнобильської аварії з Житомирського району 25 квітня на такий захід прибули до Житомирського гарнізонного Будинку офіцерів.
У своєму зверненні Віктор Развадовський побажав учасникам зібрання здоров'я, добробуту, миру та тільки радісного майбутнього, запевнив, що і надалі робитиме все від нього залежне, щоб мужність та самовідданість ліквідаторів були належно поціновані українським суспільством, а такі зустрічі стали постійними.
Про завдання, умови, результати ліквідаційних робіт та враження про той період повідали представники Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль Україна" Сергій Швець та Володимир Хіля. До речі, як було мовлено, вперше дороги Володимира Григоровича і народного обранця Віктора Йосиповича пересіклися на випаленій чорнобильським мирним атомом землі у далекому 1986 році.
Помічник-консультант народного депутата Олександр Українець, якого цього дня було обрано головою Житомирської районної організації Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії "За добробут та соціальний захист народу" розповів про поточну депутатську та благодійну діяльність Віктора Развадовського - про послідовне намагання скасувати пенсійну реформу, захистити педагогічних, медичних та соціальних працівників, на законодавчому рівні закріпити права селян, нещодавню передачу 10 тис. грн. для газифікації помешкань переселенців села Головинка Житомирського району тощо.
Слова вдячності на адресу тих, хто ціною власного здоров'я, життя захистив світ від чорнобильської чуми висловив керівник фракції Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії "За добробут та соціальний захист народу" (далі - ВЧНП) у Житомирській обласній раді Олександр Савченко. Серед них - і Віктору Развадовському, який перші два місяці після аварії приймав участь у ліквідації її наслідків у Чорнобилі. Подякував Олександр Ілліч народному депутату і за те, що представництво партії в органах місцевого самоврядування на Житомирщині - найперше результат багаторічної практичної результативної турботи про свої земляків Віктора Развадовського, який у 2010 році погодився очолити виборчий список ВЧНП до обласної ради.
Його колега-депутат Василь Стах поінформував присутніх про діяльність членів фракції в обласній раді, довів до їх відома, що цьогоріч на безкоштовні медикаменти під час стаціонарного лікування ліквідаторів та потерпілих від аварії на ЧАЕС на Житомирщині бюджетом передбачено 6 млн. гривень.
Виступаючі зазначили, що ставлення до ліквідаторів та потерпілих від чорнобильського лиха з боку держави залишає бажати кращого та що вони, для зміни ситуації на краще, спроможні зорганізуватися на захист свого права на відповідні соціальні компенсації.
Завершився захід в обласному центрі покладанням квітів до пам'ятних знаків "Чорна біль" та "Пожежним, які врятували світ".
Прес-служба Житомирської обласної організації Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії "За добробут та соціальний захист народу"