Політика

У Житомирі студенти, викладачі та експерти обговорили проблеми народовладдя в Україні

3 June 2013, 12:28

Проблеми народовладдя в Україні та шляхи їх вирішення обговорили в Житомирі учасники науково-практичної конференції, яка відбулась 31 травня за ініціативи Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнський громадський рух «Український вибір».

У заході взяли участь викладачі, студенти Житомирського національного агроекологічного університету, вчені, експерти та представники громадських організацій, яким не байдужі питання народовладдя в Україні.

На початку науково-практичної конференції голова координаційної ради громадського руху в Житомирській області Сергій Муляр зачитав звернення лідера «Українського вибору» Віктора Медведчука до присутніх, в якому акцентувалась увага на тому, що пропаганді ідей народовладдя та створенню законотворчої бази для референдумів повинна приділятися особлива увага.

«Український вибір» виступає за те, щоб громадянин відчував себе над владою, а не під її гнітом. «Країною керуєш Ти!» - саме таку просту думку ми повинні донести до кожного громадянина України. І не просто донести, а показати конкретний механізм дієвої участі громадян в управлінні державою. Референдум є ключем до усього. Вступ до Митного союзу, федеральний устрій у країні, нова архітектура влади та народний контроль за діяльністю посадовців – ці та інші питання можна вирішувати через механізм референдуму. Влада повинна виконувати вимогу народу – це аксіома «Українського вибору». Народ – замовник, влада – виконавець. Ми цього досягнемо, бо наші вимоги справедливі, нас підтримують мільйони громадян і ідеї «Українського вибору» потрібні країні. Це потрібно всім нам», - йшлося у звернені Віктора Медведчука до учасників конференції.

Про те, що таке народний суверенітет, навіщо він потрібний та як його реалізовувати, розповів присутнім доктор юридичних наук, професор Київського Національного університету ім. Шевченка Денис Прокопов.

«Поширеною є точка зору, яка інколи штучно насаджується представниками політичної еліти, що держава – це десь далеко, що право – це щось незрозуміле, чим повинні займатися виключно юристи, ви хочете йти до суду – не треба, все одно ви там свої інтереси не захистите і т.д. Я виступаю проти такого сприйняття держави і права. Ідея влади народу, яка лежить в основі «Українського вибору» не є новою, вона традиційна і класична. Але це зовсім не робить її менш актуальною для сьогодення. Принцип народного суверенітету я б радив сприймати, як щось реалістичне та прагматичне, як безпосередню настанову, яку ми повинні використовувати в повсякденній практиці. Лише тоді ми будемо варті того, щоб називатися громадянами, тому що, якщо ми цього не захочемо робити, то ніхто цього не захоче робити за нас», - зазначив під час своєї доповіді Денис Прокопов.

Однією з основних складових народовладдя – є власність народу на землю. Про міфи та реальність такого твердження розповів заступник голови ВГО «Український вибір», директор Незалежного українського центру правових ініціатив і експертиз «Правова держава», кандидат юридичних наук, професор Василь Німченко.

«Земля в Україні є власністю народу, основним національним багатством та споконвічним джерелом існування нації. Так повинно бути, але, нажаль, скрізь йде шалений законодавчий тиск, направлений на те, щоб перебрати на себе повноваження управлінця землею разом з повноваженнями власника. «Український вибір» вбачає свою місію в тому, щоб люди зрозуміли, що їх не тільки дурять, а й обкрадають. Ми повинні усвідомити і виробити в собі почуття власника Української землі, за яке треба стояти», - запевнив Василь Німченко.

Під час науково-практичної конференції усі учасники та гості заходу мали унікальну нагоду в режимі реального часу поспілкуватися з головою ВГО «Український вибір» Віктором Медведчуком в рамках онлайн-трансляції.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі