Політика

Народний депутат Володимир Пехов про роботу у Верховній Раді України та в окрузі

10 June 2013, 13:36

З чим переважно звертаються виборці до свого депутата? Що для народного обранця важливіше – безпосереднє спілкування з виборцями на окрузі, чи робота в парламенті? Чи готовий він позбавити себе депутатських пільг? На ці та інші питання сьогодні просимо відповісти народного депутата України Володимира Пехова.

На Вашу адресу тільки впродовж травня 2013 року надійшло близько сотні звернень громадян. Яких питань вони переважно стосуються?

Вони стосуються різних питань. І всі вони зареєстровані та направлені на розгляд у відповідні структури. Допомога у лікуванні за державними програмами, юридична консультація, фінансова підтримка багатодітних та малозабезпечених сімей, допомога навчальним і медичним закладам – це лише невелика частина тих питань, у вирішенні яких люди просять допомоги.

Благодійність, вручення подарунків - це приємна і вдячна місія. Але робота на окрузі – лише один із напрямків депутатської діяльності. Ви вважаєте його основним?

Спілкування з людьми, допомога у розв’язанні їх проблем – дуже важливі складові діяльності народного депутата. І я приділяю і надалі приділятиму цьому напрямку велике значення. Але при цьому важливо пам’ятати, що народний  депутат України є представником Українського народу у Верховній Раді України. Саме так записано у Законі України "Про статус народного депутата України». І окрім підтримки постійних зв’язків з виборцями, він зобов'язаний бути присутнім та особисто брати участь у засіданнях  парламенту, у голосуванні, виконувати доручення Верховної Ради України, відповідного комітету, депутатської фракції тощо. Тому важливо мати кваліфікованих помічників в окрузі. На щастя, мені вдалося сформувати гідну команду таких помічників.

На чому робите основний акцент у роботі з виборцями?

На розв’язанні проблем, які довгий час не вирішувались та мають надважливе значення для місцевих жителів. Саме такою проблемою, наприклад, для Коростеня впродовж багатьох років було питання реконструкції хірургічного корпусу міської лікарні. Після мого особистого звернення до Глави держави розпорядженням Кабінету Міністрів України Житомирській області було передбачено виділення державних коштів, частина з яких має піти на реконструкцію даного об’єкта. Завдячуючи зверненню до Міністерства екології та природних ресурсів України, кваліфікованим юридичним консультаціям помічників, громадській організації «Вітер надії і любові», яка вже тривалий час надає благодійну допомогу коростенцям, було надано довгоочікуване рішення Комісії з питань гуманітарної допомоги при КМУ. Наразі вирішується питання щодо отримання коростенцями пожежного автомобіля, який їм був наданий норвезькою благодійною місією «Віра-Надія-Любов» ще у 2011 році. Напередодні травневих свят було позитивно вирішено ще одне питання, яке хвилювало коростенську громаду. Міністерство інфраструктури України погодилося з моїми аргументами, викладеними у депутатському зверненні, і залишило без змін маршрут прямування потяга сполученням Xapків-Львiв–Xapків, тобто потяг, як і раніше, буде робити зупинку в Коростені. І таких питань є чимало.

Впродовж травня на пленарному засіданні Верховної Ради Вами проголошено два запити. Наскільки висока, на Вашу думку, ймовірність вирішення озвучених проблем?

Так, 17 травня оголошено про запит «Щодо ситуації, яка склалася на підприємствах текстильної та легкої промисловості Житомирської області та України в цілому», та 24 травня -  «Щодо ситуації, яка склалася навколо реалізації підприємствами громадських організацій інвалідів Житомирської області та України в цілому права на пільги із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України».

Один запит - «Щодо необхідності вжиття невідкладних заходів, направлених на фінансування робіт із захисту від ерозії земель Словечансько-Овруцького кряжу на території Овруцького району Житомирської області», подано в апарат Верховної ради.

У цих запитах порушено дуже серйозні питання, з якими звернулись мої виборці. Їх вирішення залежить від позиції вищого керівництва держави. Вважаю, що обґрунтування по запитах повне та переконливе. Тому сподіваюсь, що проблеми, які не вирішувались впродовж великого проміжку часу, вдасться зрушити з місця. Це вкрай важливо для громади. І я переконаний, що не постійна присутність в окрузі, а саме такі законодавчі ініціативи, які сприятимуть вирішенню важливих соціально-економічних проблем – це найперше і найголовніше, чого чекають від народного депутата його виборці.

Повертаючись до законотворчої діяльності. Днями у Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 2971-д «Щодо повторних виборів народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197, 223», яким пропонується призначити повторні вибори в одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197, 223 на 18 серпня 2013 р. На Вашу думку, чи є він актуальним?

Проект  розроблено у зв`язку з прийняттям Центральною виборчою комісією постанови від 5 листопада 2012 р. № 1931 «Про неможливість достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 та 223» та з метою забезпечення реалізації громадянами України гарантованого їм Конституцією України виборчого права на виборах до Верховної Ради України VII скликання у вказаних виборчих округах. Норма законопроекту щодо призначення повторних виборів на 18 серпня 2013 року необхідна для забезпечення дотримання вимог норми Закону України «Про вибори народних депутатів України» стосовно проведення повторних виборів в останню неділю шістдесятиденного строку з дня опублікування рішення про їх призначення. Тому вважаю його цілком актуальним.

Хотілось би почути Вашу позицію стосовно ще одного законопроекту – «Про скасування необґрунтованих пільг і привілеїв для осіб, уповноважених на виконання функцій держави».

Фаховий аналіз положень законопроекту засвідчує декларативність його положень. Замість виваженого підходу до врегулювання питань матеріального, транспортного, організаційного забезпечення діяльності Президента України, народних депутатів, членів Кабінету Міністрів у законопроекті містяться неприйнятні, або нічим необґрунтовані пропозиції до цілого ряду законодавчих та нормативно-правових актів.

Упевнений, що всі ми цілком усвідомлюємо, що низка визначених законодавством пільг насправді є гарантіями діяльності посадових осіб та спрямована на створення належних умов для функціонування відповідних державних інституцій.

На моє переконання, певна частина запропонованих до Закону «Про статус народного депутата України» змін є слушними, але й вони потребують виваженого законодавчого врегулювання.

Хочу нагадати, що фракція Партії регіонів підтримує питання скасування ряду пільг для народних депутатів та депутатської недоторканності. І якби опозиційні парламентські політичні сили не займалася профанацією та не вносили популістські законопроекти, які в результаті самі ж не підтримують, то це рішення могло б уже бути прийнятим Верховною Радою.

Підсумовуючи, хочу зазначити, що питання скасування необґрунтованих пільг і привілеїв для осіб, уповноважених на виконання функцій держави потребує комплексного, а головне, безособового (неперсоніфікованого) вирішення, незалежно від того, хто (представник якої політичної сили) займатиме посаду глави держави, членів уряду, чи буде обраний народним депутатом.

Розмову вела Т.Назаренко

Прес-служба народного депутата Володимира Пехова

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі