Політика

18 червня Верховна Рада розглядатиме питання Житомирського педліцею

17 June 2013, 16:32

Законопроект, який стосується Житомирського обласного педліцею, 16 червня внесли до порядку денного на сесію Верховної ради, яка відбудеться 17 червня.

Спілкуючись з пікетувальниками із педліцею 12 червня, народний депутат Геннадій Зубко пообіцяв зробити все можливе, аби допомогти Житомирському обласному педагогічному ліцею.

«В такому стані опинилися близько 100 навчальних закладів по всій Україні. Тому підняття цього питання дуже важливе не лише на рівні Житомира й області, а й на рівні всієї країни. Моє завдання – щоб погоджувальна рада прийняла рішення про включення цього питання до порядку денного на наступній сесії і Верховна рада за нього проголосувала», – зазначив тоді депутат.

За ініціативою Геннадія Зубка та інформацією, наданою ним, голова Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич підготувала законопроект №2087 «Про внесення змін до статті 90 Бюджетного кодексу України», який допоможе врятувати Житомирський обласний педагогічний ліцей. Сьогодні, 17 червня, вона виступила з цим питанням на Погоджувальній раді в парламенті і законопроект внесли до порядку денного на завтра.

«Через прогалину в Бюджетному кодексі на межі закриття опинилося біля 100 гімназій-інтернатів, ліцеїв-інтернатів, колегіумів-інтернатів педагогічного, естетичного, фізико-математичного та інших профілів, а також закладів з поглибленим викладанням окремих предметів та профільних дисциплін, в яких навчаються майже 5 тис. обдарованих дітей», - зазначила під час свого виступу Лілія Гриневич.

При цьому вона наголосила, що показовим є приклад Житомирського обласного педагогічного ліцею-інтернату. Протягом 20 років інтернат фінансувався з коштів обласного бюджету. Однак, після перевірки КРУ з'ясувалося, що в Бюджетному кодексі назви «ліцей-інтернат» немає, отже фінансувати заклад обласна рада не має права.

«Педагогічний колектив письмово попереджений про звільнення. У разі перепрофілювання або закриття ліцею майже 150 обдарованих дітей змушені будуть повернутися на навчання у сільські школи, які не мають відповідного профілю. Батьки і діти доведені до відчаю, готові пікетувати Верховну Раду», - підкреслила голова Комітету з питань науки і освіти.

Вона звернулася до народних депутатів підтримати цей законопроект, нагадуючи, що для тисяч дітей, які живуть в сільській місцевості, такі ліцеї, гімназії та колегіуми – інтернати є справжнім соціальним ліфтом, єдиною можливістю отримати якісну освіту.

Прес-служба народного депутата України Геннадія Зубка (фракція ВО «Батьківщина»)

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі