Політика

Лідер гурту «ТІК»: Якщо таких людей як Віктор Развадовський буде більше, то життя в Україні стане кращим

15 July 2013, 15:55

Нещодавнє святкування Дня Романова співпало із десятиліттям повернення даному райцентру Житомирської області історичного назви: у 1933-2003 роках воно йменувалося смт Дзержинськ. У 1817 році населений пункт отримав Магдебурзьке право. Перша ж письмова згадка про Древній Романів датується 1471 роком. Хоч зрозуміло, що виник він задовго до того, як був описаний у Литовській метриці XV ст.

Уже стало доброю традицією розпочинати іменини Романова (які припадають на другу неділю липня) зустріччю його муніципальним керівництвом бажаних гостей біля символічних гостинних воріт у восьмитисячне селище - в'їзного знаку з боку обласного центру, який утворюють кам'яна книга (літопис) у центрі круга (фортеці), сім променів (вулиць) та чотири колони (брама) із надписом назви містечка. Короваєм та зачаровуючими музичними композиціями людей зустрічали селищний голова Анатолій Іщук та народний вокальний ансамбль «Сузір'я».

У центрі населеного пункту можна було посмакувати справжнім козацьким кулішем, десятками видів млинців та іншими стравами місцевих кулінарів. До речі, саме Свято млинців на кшталт коростенського Свята дерунів прагне перетворити на візитівку Романова місцева громада.

Історичну гордість за свою країну розбурхали козацькі показові виступи. А їх спостерігачі навіть отримали змогу перевірити власні вміння та влучність у стрільбі з лука. Як свідчать історичні дослідження, важкий козацький лук спроможний був влучно кидати стріли на півкілометра. А гетьман Війська Запорозького Петро Конашевич-Сагайдачний з відстані 80 метрів попадав стрілою у середину обручки.

Приємно здивувала цьогоріч виставка-ярмарок виробів народних умільців. Зрештою, як і театралізована постановка однієї з трьох легенд виникнення Романова. Відповідно до неї, назва населеного пункту пов'язана із іменем трудолюбивого селянина Романа, який уподобав собі цю місцевість, звів тут хатину, створив сім'ю і тим самим заклав початок існування одного з найбільших районних центрів сучасної Житомирщини. Після цього були названі та відзначені грамотами і цінними подарунками переможці у низці номінацій.

А завершилася урочиста частина Дня Романова концертним подарунком та святковим феєрверком від народного депутата України Віктора Развадовського. Незабутній святковий настрій того вечора тисячам жителів та гостей селища подарували бентежачі серця і душі людей Заслужена артистка України, єдина славна представниця нашої Вітчизни у Сан-Ремо Катя Бужинська та неперевершений гурт «ТІК».

Вітаючи земляків із святом, переможець номінації «Відкрите серце» Віктор Развадовський повідав, що саме ці митці естрадного мистецтва отримали змогу виступати в Романові, бо, як він був поінформований, їх найбільше того дня хотіли тут бачити та чути. «І у майбутньому я робитиму все від мене залежне, щоб побажання моїх виборців ставали дійсністю», - запевнив народний обранець.

Зі свого боку лідер гурту «ТІК» Віктор Бронюк зауважив, що особисто з народним депутатом не знайомий, і в Романові вперше. Проте добра слава про родину Віктора Развадовського відома далеко за межами Житомирської області. Зокрема йому, як уродженцю сусідньої Вінницької області, не раз і не два, а впродовж півтора десятка літ доводилося чути від своїх знайомих численні схвальні відгуки і про Віктора Йосиповича, і про його брата міського голову Чуднова. «Добре, що є такі люди, які не цураються свого коріння. Як правило, більшість політиків уважні до пересічних громадян тільки перед виборами. А потому забувають про них. Якщо людина протягом п'ятнадцяти років підтримує зв'язок зі своїми виборцями - це заслуговує на повагу. Я думаю, як би таких людей більше було, то все у житті країни стало би набагато кращим», - наголосив провідний український музикант.

Прес-служба народного депутата України Віктора Развадовського

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі