Пропозицію до митного законодавства щодо зменшення ставки ввізного мита на сировину, що не виробляється в Україні, але використовується вітчизняними виробникам, подав у понеділок, 16 вересня, до профільного комітету народний депутат України, член фракції «Батьківщина» Геннадій Зубко.
Важливість внесення згаданої пропозицій народний депутат аргументує необхідністю захистити вітчизняного виробника, зокрема і підприємство ТОВ НВП «Електрогазохім», що працює у мажоритарному округу депутата. Поправки розроблені після звернення до громадської приймальні депутата трудового колективу підприємства та за результатами консультацій з фахівцями.
«В попередні роки ввізне мито на сировину, яка не виробляється в Україні, було збільшено. Внесені зміни в ставки митних тарифів від 5 до 13 відсотків, залежно від виду сировини, не враховували інтереси вітчизняних виробників, оскільки вартість сировини займає суттєву частку у собівартості готової продукції.
Крім того, було встановлено нульову ставку ввізного мита на імпорт продукції, що виробляється в Україні, і зокрема в Житомирі. При цьому в країнах Європи та Азії, що виготовляють схожу продукцію, ставка ввізного мита на сировину 0%. Це призводить до зниження конкурентноздатності українських підприємств-виробників на вітчизняному і тим паче закордонних ринках», - роз’яснює ситуацію Геннадій Зубко.
Також, за переконанням народного депутата, діючі ставки мита призвели до неможливості експорту української продукції за межі СНГ та «прив'язала» виробників до цього ринку завдяки наявності безмитної торгівлі в зоні СНГ. Якщо не буде ухвалено необхідних змін до митного законодавства, підприємства-виробники просто зупиняться через те, що не зможуть працювати у збиток. Тоді, державний та місцевий бюджети не отримають податків, а працівники втратять роботу. В масштабах держави збільшаться витрати валюти на закупівлю імпортної продукції.
Саме з метою недопущення катастрофічного розвитку подій, Геннадій Зубко пропонує зменшити ставки ввізного мита на сировину, що не виробляється в Україні, але використовується вітчизняними виробниками до 0%. А щоб компенсувати бюджету зменшення доходів від ввізного мита на сировину, потрібне встановлення справедливого ввізного мита на готову продукцію іноземного виробництва, яка виробляється в Україні, у розмірі 5%.
Зазначимо, що пропозиції подано 16.09.2013 року на розгляд Комітету з питань податкової та митної політики. Стосується пропозиції ухваленого 04.09.2013 року у першому читанні проекту Закону України «Про внесення змін до Митного тарифу України, затвердженого Законом України «Про Митний тариф України» (реєстр. № 2105а від 22.05.2013 року), поданого Кабінетом Міністрів України.
Довідка: За інформацією Генерального директора ТОВ НВП «Електрогазохім», що звернулось за допомогою у вирішенні питання до народного депутата України від Житомира Геннадія Зубка, підприємство є лідером у виробництві допоміжних речовин у Східній Європі і країнах СНД. Воно розробляє, виробляє та постачає допоміжні речовини для харчової, фармацевтичної, косметичної і хімічної промисловості.
У науково-дослідній лабораторії підприємства починається перший етап створення нових продуктів. Багаторічний досвід, висока кваліфікація співробітників, оснащеність сучасними лабораторними приладами дозволяє розробляти широкий спектр високоефективних допоміжних речовин, що відповідають сучасним вимогам ринку.
Підприємство оснащене сучасним устаткуванням. Виробничі потужності дозволяють задовольнити потреби швидко зростаючого ринку допоміжних речовин. ТОВ НВП «Електрогазохім» виробляє високоякісну продукцію, що відповідає міжнародним стандартам.
Підприємство надаємо технологічну та консультативну допомогу по використанню своєї продукції і забезпечує замовників всією необхідною нормативною документацією.
Підприємство виготовляє інгредієнти для молочної продукції, кондитерських та хлібобулочних виробів, цукрової продукції, косметологічної продукції, фармацевтичної продукції, виробництва полімерних матеріалів.
Компанія експортує товари до Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови, Росії, але керівник акцентує увагу, що експорт може зупинитися через існуючі неконкурентні ставки ввізного мита на сировину.
Прес-служба народного депутата України Геннадія Зубка